Відбувся захід для програмістів Ternopil .NET Meet Up #4

1 серпня спільнота місцевих програмістів Ternopil .NET Community проводила зустріч-лекторій  Ternopil .NET Meet Up #4. На ньому виступили зі своїми презентаціями тернополянин Андрій Філіппов і Лукаш Вєвьюра з польського міста Глівіце. На перерві всіх пригощали колою і піцою.

 

Андрій Філіппов є провідним розробником (Senior Developer)  в тернопільській фірмі Magnis, де й проводився даний захід. Каже, що це вже четвертий захід, який проводить ця спільнота і на цих заходах обговорюються теми,  пов’язані з новими технологіями.

На своїй презентації Андрій розповів слухачам про основи використання ML.NET (машинне навчання), про різницю між штучним інтелектом і машинним навчанням. Він каже, що ML.NET – молодий проект, але має дуже великі перспективи. І ця сфера його сильно захоплює.

Алгоритми на основі машинного навчання  користувачі використовують, наприклад, коли шукають щось в пошуковику Гул. В той момент їхній комп’ютер вловлює цю інформацію і зберігає ці дані, розповідає Андрій. Тому, не дивуйтеся, якщо  будуть надсилати вам цільову рекламу, вивчивши ваші дії під час роботи за комп’ютером.

Також під час виступу він розповів про історію створення різноманітних відкриттів в галузі штучного інтелекту, починаючи із створення нейронних мереж в 1943 році. А зараз люди мають гаджети, котрі показують багато різної інформації. Наприклад, ви можете взнати пульс людини за допомогою пристрою, який є на її руці…

Ще слухачам було продемонстровано наочно, як використовувати код програми, наприклад, щоб визначити хто в Інтернеті погано поводиться, погано висловлюється. Для цього в певний словник вносяться слова, і програміст в кінці отримує інформацію. Погані слова кодуються однією цифрою, а хороші – іншою….

Отже, це відбувається за схемою: завантажуємо вхідні дані; вибираємо з них ті дані, які необхідні нам; тренуємо нашу модель, оцінюємо її; проганяємо декілька разів нашу готову модель.

 Лукаш Вєвьюра розповідав про свою тему англійською мовою. Його виступ був про докеризацію (контейнеризацію), а тема виступу звучала – “Dockerized .NET application that finally works not only on your computer”. Тобто, докеризовані програми, які працюють не лише на вашому комп’ютері.

Адже є різні комп’ютери, різні комп’ютерні системи. Отже, Лукаш розповідав присутнім про те, що саме допомагає переносити програми між різними платформами (комп’ютерами, серверами, хмарними середовищами).

Він працює в компанії Future Processing. Минулого літа Лукаш Вєвьюра по роботі був два місяці в Тернополі, його компанія відкрила тут свій офіс. Він навіть вивчив трохи українську мову. Тому з радістю приїхав на цю подію зі своїм виступом. Тернопіль йому дуже подобається.

Їхня фірма працює в напрямку – smart city solution. Тобто вони працюють над розробкою технологій, які покращують інфраструктуру і безпеку міст. Зокрема, розповів Лукаш Вєвьюра, працюють над програмним забезпеченням для відеокамер, які зможуть самостійно виявляти і визначати потенційно небезпечного індивіда на вулиці за певними характеристиками. Лукаш запросив переглянути їхній ютуб канал, від фірми  Future Processing.

Організаторами події були ELEKS, Magnis, Onlizer, Future Processing, IT Cluster Ternopil.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Автор статті: Жук Галина
Теги: