З метою протидії торгівлі людьми на площі Тернополя створили лабіринт

В Тернополі на Театральному майдані відбулась акція «Лабіринт можливостей». Захід проводився в рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії протидій торгівлі людьми. Мета – підвищити обізнаність населення щодо проблеми сучасного рабства. Акція проходила у всіх обласних центрах України.

На площі було створено лабіринт з картонних коробок. Учасники квесту повинні були пройти 10 станцій, де вони відповідали на запитання. З собою потрібно було взяти 5 найбільш необхідних речей – на карточках. Таким чином, вони навчалися приймати правильні рішення, щоб унеможливити потрапляння в ситуації торгівлі людьми. На фініші учасники отримували кваліфіковані консультації спеціалістів.

Наприклад, одне з запитань було – чи дасте ви свій паспорт водієві, коли на митниці він буде збирати паспорти у всіх пасажирів для нібито швидкого проходження митного контролю. Правильна відповідь – ні, контроль на митниці всі проходять самостійно і паспорт завжди треба тримати при собі.

Всі бажаючі могли отримати інформацію на запитання, які їх цікавили. На площі роздавали буклети з телефонами, адресами представництв України за кордоном і контактами інших організацій, які працюють у відповідних сферах з боротьби протидії торгівлі людьми і безпечного працевлаштування.

Одесит Олександр Яременюк приїхав в гості до Тернополя зі своєю сім’єю. Він випадково побачив цю акцію і вирішив взяти участь в квесті – йому сподобалась форма організації заходу. «Наразі питання торгівлі людьми для мене не є актуальним. І хотів би щоб і надалі воно мені не стало в пригоді, – каже Олександр. – Вірю, що коли пройду лабіринт, то торгівля людьми зменшиться, адже моя обізнаність зросте…»

Тернополянин Андрій Палюх теж пройшов лабіринт. Він хвилюється за українців, які виїжджають за кордон і потрапляють в непрості, важкі ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.

«В громадян забирають документи, і вони попадають в ситуації, з яких самі не можуть вибратись, – ділиться думками Андрій Палюх. – Тому цей квест лабіринт – це цікавий теоретичний захід для навчання людей з практичним усвідомленням, відчуттям ситуації в своїй подорожі. Я пройшов лабіринт і переконався в достатній фаховості людей, які працювали на станціях лабіринту.»

Організаторами виступили багато організацій. Серед них:

  • управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА,
  • відділ по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції у Тернопільській області,
  • центр зайнятості,
  • ГО ТМЖК «Відродження нації»,
  • міграційна служба.
  • Інші

Для довідки: 527 та 0 800 505 501 – номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону. Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: