Тренінг «Вплив громадськості на реформи та боротьбу з корупцією в країні» відбувся в Тернополі

Іван Омелян, регіональний координатор Реанімаційного Пакету Реформ, тренер з публічних виступів та розвитку громадських організацій, прагне, щоб тернопільські громадські активісти більше впливали на те, що відбувається в місті Тернопіль, щоб були більш ефективні в своїй діяльності. Про це він розповів під час тренінгу «Вплив громадськості на реформи та боротьбу з корупцією в країні», що відбувся в приміщенні Коаліції ГО “Тернопільський центр реформ”.

«Я ставлю собі за мету навчити громадські організації, активістів, журналістів, об’єднуватись і працювати над спільними цілями, – каже спікер. – На цьому тренінгу я розповів про кращі практики коаліційної роботи в РПР, та коаліціях з інших регіонів. Результатом роботи таких коаліцій може бути створення дорожньої карти реформ, яка є переліком ефективних рішень проблем міста.»

Як приклад хороших громадських ініціатив, було наведено «Промприлад» з Івано-Франківська, львівські проекти «Кращий Сихів» і Інститут розвитку міста, а також київська ініціатива Плану реконструкції поштової площі.

Іван Омелян розповів, за якою схемою слід працювати при вирішенні якоїсь проблеми. Спочатку проводимо детальний аналіз, після чого з’являється рамкове рішення. Це рішення слід прокомунікувати за участі всіх можливих сторін – громадськості, відповідних управлінь в місцевих органах влади тощо… Далі виходимо на проект рішення і адвокацію (лобіювання). Дуже важливо моніторити виконання проекту. Адже, на підготовку і створення вашої задумки можна потратити багато ресурсів (часу, сил, фінансів), а виконання може бути на вкрай низькому рівні, і це все зіпсує… В самому кінці проводимо аналіз і думаємо, як можна покращити рішення. Інколи це ще називається «циклом вироблення публічної політики», додав Іван Омелян.

Василь Томчишин, який є співголовою Коаліції Громадських організацій «Тернопільський Центр Реформ», розповів про діяльність їхньої організації. Вона була створена в квітні 2017 року. Їхня карта реформ містить біля 15 реформ.  Деякі з них вже почали втілюватись в життя, зокрема, в соціальній сфері. Окрім соціального напрямку Коаліція ГО “Тернопільський центр реформ” працює над впровадженням реформ в політичній сфері, в сфері земельних питань, медіа, освіти, бюджету міста… Експерти даної організації в різних галузях вивчають проблематику, після чого намагаються її вирішити. Василь Томчишин запросив всіх зацікавлених відвідати їхню сторінку у Фейсбуці, де можна ознайомитись картою реформ цієї організації.

Тренінг провів Тернопільський Медіа Центр. Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

 

 

Автор статті: Жук Галина
Теги: