Поліція затримала співробітників ВНЗ в трьох областях під час отримання хабарів від абітурієнтів

Джерело: https://nv.ua/ukr/index.html

Поліція затримала співробітників вищих навчальних закладів в Черкаській, Сумській і Одеській областях під час отримання хабарів від абітурієнтів.

За даними правоохоронців, в Одесі затримали декана і завідувача лабораторією однієї з місцевих академій. Вони вимагали від трьох абітурієнтів п’ять тисяч доларів за допомогу у вступі.

Крім цієї суми поліцейські вилучили чотири конверта з прізвищами інших абітурієнтів, в яких також виявили 2600 доларів і 2500 гривень.

У Черкаській області за успішну здачу вступних іспитів і зарахування до навчального закладу декан одного з інститутів вимагав від абітурієнта більше п’яти тисяч гривень.

У Сумській області заступник директора ВНЗ вимагав за вирішення аналогічного питання 10 тисяч гривень. Співробітник навчального закладу був затриманий під час отримання першої частини хабара.

За фактом всіх інцидентів відкрили кримінальні провадження у ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.

Співробітникам ВНЗ загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Інші факти отримання хабарів співробітниками ВНЗ встановлюються.

Теги: