В Тернополі триває виставка картин сім’ї Ткачик

В Тернопільському обласному художньому музеї триває виставка, на якій тернопільська сім’я Ткачик виставляє свій творчий доробок. Це – Богдан Ткачик, Ганна Ткачик і їхня дочка Соломія Ткачик.

Директор музею Ігор Дуда з радістю розповів нам про цю виставку. Відкриття відбулось на Петра й Павла – 12 липня цього року. Цю виставку митці присвятили 45-річчю спільного життя подружжя, відзначає пан Ігор Дуда. Отже, це родинна виставка.

Богдан Ткачик – це єдиний на Тернопільщині народний художник України. Ще є Іван Марчук з нашої області, села Москалівка, Лановецького району, але він проживає зараз в Києві. А ще Богдан Ткачик – один з колишніх керівників Народного Руху України. Нагороджений Орденом «За мужність». Отже, він не просто художник, а ще й був активним громадським діячем на початку 90-тих р.р.

Родом Богдан Ткачик з Самбора, Львівської області, а Ганна Ткачик з Тернопільщини, але навчалась в інституті у Львові. В них є три доньки і шестеро онуків. Дочка Соломія, чиї картини теж представлені на виставці, навчалась в Львівській Національній Академії Мистецтв. Всі троє зараз живуть і працюють в Тернополі.

Ігор Дуда каже, що сім’я Ткачиків дуже дружня, гармонійна, злагоджена і навіть зразкова. А от як художники – вони досить різні..

В картинах Богдана Ткачика проглядаються патріотичні, релігійні теми, церковні образи, історичні постаті. Також є козацька і шевченківська теми. Художник крім картин займається ще й монументальним живописом – розмальовує церкви, зокрема на Львівщині. В його роботах – візантійський іконопис. Щодо робіт на цій виставці в музеї, то в нього різні формати картин, також є триптихи.

Ганна Ткачик працює переважно в стилі графіки, каже директор музею. Тут на виставці в неї монохромний живопис. Картини в художниці квадратного формату. На полотнах зображено і писанки, і трипільські мотиви. Одна з картин має назву «Арештовані жорна». Ігор Дуда пояснює, що після війни люди не мали їжі, адже НКВД-исти відбирали в людей зерно. В кожній хаті тоді були жорна — пристрій для ручного і механізованого помолу збіжжя. Важкі і небезпечні тоді були часи… Також є серія з кількох робіт в стилі філософських абстракцій.

Щодо їхньої доньки Соломії Ткачик, то, на думку Ігоря Дуди, вона ще шукає себе.. Молода художниця в своїх роботах оперує кольором, на відміну від своєї мами. На виставці демонструються роботи Соломії Ткачик з сюжетними композиціями, а також портрети.

Виставка робіт сім’ї Ткачик триватиме до кінця місяця.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

 

Теги: