В вівторок лекції про екосвідомість, а в середу – екоакція на Русилівських водоспадах

Навчально-практичний семінар «Екосвідомість як складова екотуризму» проходить в ці дні в Тернополі. Співорганізаторів на цій події представляють Ростислав Яцків, виконуючий обов’язки начальника відділу туризму Тернопільської ОДА, і Яна Желябіна, керівник благодійного фонду MagneticОne.Org.

Організатори стверджують, що ціль заходу – зібрати фахівців, батьків, представників ГО, всіх бажаючих для того, щоб обговорити ряд питань, що пов’язані з такою важливою проблемою сучасності, як охорона навколишнього середовища. На їхнє переконання, зараз багато людей зацікавленні в тому, що відбувається на сьогоднішній день в екосфері, але вони не знають, де і як саме можна долучитися до цієї діяльності. Ось тут і мають на меті розповісти слухачам про можливі напрямки співпраці, а також про екоосвіту, екотуризм і все що пов’язане зі словом еко.

Перший день передбачає цілий ряд лекцій, де розповідають про те, як поводитись на природі, як не смітити і берегти екологію, як показувати особистий приклад і своїй сім’ї, і своєму більш ширшому оточенню. Адже екологія сильно потерпає від нашої діяльності і екологічної бездіяльності.

Одна з доповідачів – Ірина Зварич, доцент кафедри міжнародної економіки при ТНЕУ, багатодітна мама – розповіла про важливість виховання екологічної свідомості в дітей з самого малечку. Також навела приклади країн з високою екосвідомістю. В Німеччині і Швеції, розповіла Ірина Зварич,  навчають дітей екоосвіті у всіх школах. Отже, якщо дитині з 7 років пояснювати чому не можна смітити, то вона це засвоїть легко і на все своє життя. Пані Ірина закликає звернути увагу на гостру проблему з розподілом сміття і його вторинної переробки. Вона закликає всіх у своїх сім’ях почати розподіляти непотрібні відходи в різні контейнери. Але постає наступна проблема – вона не знає куди здавати те відібране на різні категорії сміття (папір, скло, дерево тощо)… Адже інфраструктура міста поки ще не підготовлена до цього і не має таких відповідних сміттєбаків. Прикладом країни, де найкраще переробляють сміття, доповідачка назвала Швейцарію – 98 % переробляється. А Україна, в цей час, є лідером за кількістю сміттєвих полігонів. І це просто катастрофа.

Організатори планують весь курс тренінгу зі всіма лекціями записати на диск і розповсюджувати його серед української молоді в школах, а також через Інтернет.

Другий день тренінгу, в середу, передбачає виїзд на природу. Всі бажаючі матимуть змогу поїхати на Русилівські водоспади в село Русилів, Бучацького району, Тернопільської області. Як розповів Ростислав Яцків, природнє руйнування лісу і паводки сильно пошкодили сходи, які ведуть до водоспаду. Ці сходи потрібно відновити. Місцеві жителі вже провели підготовчу роботу – очистили територію від сміття. Отже, активісти і місцеві жителі завтра, в середу, будуть намагатися облаштувати місцеву інфраструктуру. Разом з екологічною вигодою з часом це матиме і фінансовий зиск – отримання стабільного заробітку на екскурсантах та туристах. Як то кажуть, і природі добре і людям. Співорганізаторм цієї екоакції є Наталя Мінько. Вона вже багато років займається туризмом і мала можливість поспілкуватися з місцевими жителями.

Щодо поїздки, то орієнтовна кількість місць – 20 чоловік. Вільні місця ще є. Бажаючі можуть знайти потрібну інформацію для реєстрації у фейсбуці на сторінці «Тернопільщина туристична», а також в групі «Тернопілля туристичне». Прохання з собою мати зручний для роботи одяг, змінне взуття (робота у лісовому масиві поруч із водою). А також рекомендовано мати будівельні рукавиці.

Усім бажаючим відділ туризму забезпечує:
1. транспортне обслуговування за маршрутом Тернопіль – Русилів (місце екоакції) – Скоморохи (місце дозвілля) – Тернопіль;
2. повноцінний обід на території бази “Над Стрипою”.

Приємним сюрпризом для учасників є можливість (після обіду) отримати якісне дозвілля на території бази, запевняють організатори.

Репортер Галина Жук

Фото автора

Теги: