Прочани в Зарваниці

15 липня в Зарваниці в Марійському духовному центрі завершилась Загальнонаціональна проща, приурочена 1030-літтю хрещення Русі-України та молитві за мир та цілісність України.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Літургію. Разом з ним під час Літургії були присутні Кардинал Ґвалтьєро Бассетті, голова Єпископської Конференції Італії, багато єпископів УГКЦ, а також іноземні єпископи. На Загальнонаціональній прощі був Президент України Петро Порошенко, який мав вітальне слово до прочан. Також були очільники тернопільської області.

У каплиці Св. Юрія Переможця молилися за душі героїв, які віддали життя за волю України. А також відбулося освячення води та Хресна дорога.

Найбільш масоою подією прощі стала традиційна хода зі свічками напередодні в суботній вечір, а також нічна духовно-мистецька програма на співочому полі, яку відвідали десятки тисяч молодих людей.

Тернополянка Оксана Кульчицька розповідає, що вона вперше відважилась пройти весь шлях з Тернополя до Зарваниці. В попередні роки вона йшла, але лише частину шляху. Тепер вирішила приєднатися до своєї знайомої, яка вже раніше ходила на цю пішу прощу з Тернополя до Зарваниці. Пані Оксана каже, що їй дуже сподобалась і організація пішої ходи, і як їх приймали на перепочинку – організатори прощі давали напитися гарячого чаю і попоїсти канапок. По дорозі під час ходи мокли декілька разів, але спати вночі було комфортно і сухо. Ночували в наметі. Повертатися Оксана Кульчицька, казала, буде автобусом разом з групою «Матері в молитві».

А от Ірина Москалюк з Тернополя приймає участь в пішій прощі до Зарваниці в своєму житті вже вп’ятнадцяте, але такі дощі під час прощі вона зустріла вперше. Цього разу з нею на прощу вирушили її діти – двійнята Катерина і Юрій, їм по 14 років. Вирушили з Тернополя в п’ятницю разом з колоною. Каже, що колись, перші рази, вона брала з собою їжу, а тепер не бере, тому що організатори добре годують прочан. А дощовики бере, цого року вони якраз стали в пригоді. В перший день вони пройшли 25 км, наступного дня дистанція була довшою. Але відчувають справді велику благодать, каже Ірина Москалюк. Закликає всіх приєднуватись наступного року і запевняє, що це зовсім неважко і нескладно.

Репортер Галина Жук

Фото автора

Теги: