Хто такі підлітки і як з ними поводитись

«Дебати за філіжанкою кави» – це захід, який відбувся в Тернопільській центральній міській бібліотеці. На ньому було презентовано книгу тернопільської письменниці Ірини Мацко «Кава по-дорослому».

Чимало гостей, яких запросила письменниця, мали змогу поділитися своїми думками з приводу того, хто такі підлітки, як їх треба виховувати, якими мають бути взаємостосунки між батьками і дітьми, що дорослі роблять  не так?..

Письменниця Ірина Мацко розповіла, що взялась за написання цієї книжки, тому що хотіла краще зрозуміти своїх дітей, їхню поведінку. Вона дійшла до висновку, що поведінка дітей в нашому суспільстві не в останню чергу є такою чи іншою саме через дорослих. Адже вони живуть в тому світі, який створюють їм дорослі. Якщо батьки, чи взагалі дорослі, в соціумі поводяться якось не зовсім правильно, то діти це бачать. Ірина каже, що діти бунтують, тому що їх не розуміють.

Також Ірина Мацко відмітила, що інколи буває так, що батьки кажуть своїй дитині, що вона доросла, але водночас контролюють її. І тому діти бунтують, щоб доказати свою дорослість…

Психолог Тетяна Білінська, яка була на зустрічі, зазначила, що існують різні психотипи людей. Тому спершу треба звертати увагу на це. А вже потім береться до уваги де, в яких умовах, в якій сім’ї живе людина (дитина). Хоча, зазначила психолог, інколи в благополучних багатих сім’ях виростають діти з поганою поведінкою, а інколи – навпаки.

На заході були присутні і діти, і дорослі. Організаторка заходу Ірина Мацко звернулась до них всіх із запитанням: «Коли ви відчули, що ви – дорослі?» Тернопільська майстриня, вишивальниця Вікторія Кривоніс поділилась власною історією – вона відчула себе дорослою, коли у віці 15 років на свої перші зароблені гроші купила для своєї мами рукавички..

Також був присутній Василь Теремко – видавець, директор ВЦ “Академія”, в якій було надруковано другу книжку авторки. Він теж поділився своїми історіями дорослішання

Дискутували всі – згадували різні історії зі свого власного життя, виплескували наболіле, важливе, інколи смішне. Така зустріч допомогла багатьом зрозуміти, що все не так просто. І треба з увагою і повагою ставитися до кожної людини, не зважаючи на її вік. Адже життя людини – це окрема індивідуальність з її приватною територією. І поводитися слід вкрай обережно, щоб не зашкодити.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Автор статті: Жук Галина
Теги: