В Тернополі навчали академічної доброчесності

Тернопільські учні і студенти мали змогу збагатити свої знання в правовій сфері, відвідавши Школу академічної доброчесності. Навчання в ШАД тривало впродовж листопада 2017 – червня 2018 року і проходило на базі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. А урочисте нагородження грамотами провели в затишній обстановці ресторану Мамонт.

Модераторка цієї школи Олександра Гриньків розповідає, що восени минулого року вона отримала від бібліотекарки ТОУНБ Тетяни Музики пропозицію провести Школу академічної доброчесності. Після цього вони спільно обговорили всі нюанси, програму і подались на цей проект. Бібліотека його виграла. В інтернеті провели набір всіх охочих, які мали заповнити анкету. В програмі навчання було передбачено 14 академічних годин, каже Олександра Гриньків. На заняттях ШАД обговорили такі питання, як поняття «академічної доброчесності», ознайомились з законодавчою базою, вивчили як пишуться наукові роботи, як вони оформляються.

Слід зазначити, що Олександра Гриньків ще є керівником громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини», тренером Національної тренерської мережі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда — Україна», кандидатом юридичних наук, адвокатом.

Розповідає Тетяна Музика, завідувачка відділу літератури іноземними мовами ТОУНБ: «Наш інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» подав заявку на грант до Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні. І ми цей грант виграли. Також маю сказати, що це не єдиний грант, який отримувала наша бібліотека. В жовтні минулого року ми також виграли грант по програмі «Англійська мова для працівників національної поліції». Він закінчується в липні цього року. За цією програмою 24 працівники Національної поліції пройшли даний курс. Всі ці проекти відбувались за підтримки Посольства США в Україні, – каже Тетяна Музика. – Окрім навчальних програм також наша ТОУНБ подає гранти на покращення матеріально-технічної бази бібліотеки.»

Випускниця Школи академічної доброчесності Зоряна Юзвін є волонтером в ТОУНБ, де вона веде курси англійської мови для початківців. Вважає, що академічна доброчесність є дуже важливою в наш час в нашій країні. Зоряна Юзвін рекомендує всім йти  навчатися на такий курс ШАД. Також вона рада новим знайомставам в цій школі і дуже щаслива, що саме їхня згуртована команда виграла в конкурсі відео робіт. Адже, під час навчання, студенти ШАД взяли участь у всеукраїнському конкурсі соціальних відео проектів «Чесність починається з тебе», де було подано 300 відео роликів.. І виграли цей конкурс. Слід зазначити, що цей конкурс був організований в рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні — SAIUP.

Денис Луковицький, випускник ШАД, дізнався про цю школу від Олександри Гриньків, з якою вже декілька років працює в одній з правозахисних організацій. Це, на його думку, дуже «крута» школа і знання, які він отримав під час навчання, дуже допоможуть йому в його майбутній професійній діяльності.

 

Репортер Галина Жук

Фото зі сторінки інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» у Фейсбуці

 

Теги: