Завершився проект для переселенців “Файне єднає”, який тривав з жовтня по червень. Далі буде…

4 липня в приміщенні Тернопільської обласної бібліотеки для дітей відбувся підсумковий круглий стіл на тему «Ми і влада: подальша співпраця».

Адже підійшов до завершення проект «Файне єднає». Метою даного проекту була соціальна інтеграція внутрішньо переміщених осіб у місцевій громаді та сприяння їх адаптації в нових умовах. Цей проект реалізовувався Тернопільською обласною бібліотекою для дітей в рамках проекту «Сприяння відбудові та сталому розв`язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу. Участь в круглому столі взяли представники Міжнародної моніторингової місії ОБСЄ.

На початку заходу керівник проекту, а також заступник директора Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надія Чайківська розповіла присутнім про цей проект «Файне єднає». Каже, що восени минулого року вирішили прийняти участь в конкурсі проектів і виграли його.  Термін дії проекту був з жовтня 2017 року по червень 2018. Вартість гранту, який виграли на цей проект становила 320 000 грн. В рамках проекту було проведено велику кількість різноманітних заходів – понад 130. Про них і розповіла Надія Чайківські всім присутнім. До слова, в одній з попередніх статей (місяць тому) ми детально описували діяльність проекту «Файне єднає». Цю статтю можна переглянути за лінком – https://tmcinfo.com.ua/2018/06/15/fajne-jednaje-pereselentsiv-v-ternopoli/

Наступною взяла слово Яна Шкуратова – заступник керівника проекту «Файне єднає». Яна також є координатором Колл центру переселенців Тернопільщини – вона переїхала до нас з Донбасу, коли почались війна. Яна Шкуратова висловила щиру подяку всім, хто був залучений до проекту. Сказала, що їм допомагала велика кількість людей і це для неї було дуже вражаюче.

Відбулось вручення подяк тим, хто активно приймав участь в проекті. А саме: Олександрі Гриньків, Михайлові Онишкові, Ларисі Козловській, Світлані  Козелко, Світлані Молодецькій, Тетяні Стасенко, Любові Малецькій, Валерії Гладкій. Також було вручено почесну грамоту керівнику проекту Надії Чайківській.

Після цього Яна Шкуратова поділилася своїми думками і переживаннями з приводу житла для внутрішньо-переміщених осіб. Каже, що нереалізоване право на житло – це болюче питання для всіх переселенців. За статистикою їх в Україні 1 700 000 осіб, з них 600 000  – це діти. За словами Яни Шкуратової, в Тернопільській області на сьогодні зареєстровано 2 117 переселенців. І 70-80% з них вирішили залишатися тут і надалі, розбудовувати тут своє життя, своє майбутнє.

Далі Яна Шкуратова представила проект резолюції «Досвід вирішення житлового питання переселенців в різних регіонах України». Одностайним голосуванням всіх присутніх було вирішено направити цю резолюцію до мера на розгляд даного питання.

В заключній частині заходу відбулась презентація артбуку «Валіза». Це валіза, де зібрано успішні історії інтеграції внутрішньо переміщених осіб, їхні надії, їхні долі, їхні вирішення.. А протягом всього заходу в приміщенні бібліотеки можна було переглянути виставку ручної роботи від внутрішньо переміщених осіб.

Катерина Любар – багатодітна молода мама, переселенка з Луганської області. Має троє маленьких дітей – 1.5, 4 і 5 років. Виховує їх без чоловіка. Там, де вона жила – це 20 кілометрів від передової. Каже, що зараз там вже наші українські війська. Переїхала до Тернополя в 2016 році. За цей час вона їздила декілька разів додому, на Луганщину. Там і надалі живуть її родичі. Катерина каже, що їй дуже подобається в Тернополі, що тут дуже хороші люди. Вона планує залишатися тут жити зі своїми дітками і надалі.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Теги: