Розкрадання на проекті Стіна: НАБУ назвало всіх підозрюваних

Національне антикорупційне бюро України розкрило імена чиновників, підозрюваних у корупційній діяльності під час реалізації проекту Стіна за матеріалами сайту https://nv.ua/

Його метою було облаштувати ділянки українсько-російського кордону, прилеглі до зони бойових дій, для захисту від військової агресії з боку РФ.

Як повідомляється, у результаті завищення обсягів фактично виконаних робіт, нецільового використання державних коштів та інших корупційних зловживань бюджету України було завдано збитків на понад 16,68 млн гривень.

У середу, 4 липня, матеріали справи були відкриті для ознайомлення сторони захисту, у зв’язку з чим НАБУ і публікує імена всіх підозрюваних.

– начальник управління капітального будівництва ДПСУ – ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.27, ч.2 ст. 210 (нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) Кримінального кодексу України;

– колишній начальник Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ – ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 (службове підроблення), ч.2 ст.210 КК України;

– старший офіцер Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ – ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;

– директор ТОВ “АЗУ” – ч.5 ст.191 КК України;

– колишній директор ДП Чернігівський облавтодор ДАК Автомобільні дороги України – ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;

– директор і засновник ТОВ Будцентр “Витязь” – ч. 5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;

– одна з посередників – ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України;

– інший посередник – ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.2 ст.205 (фіктивне підприємництво) КК України.

Раніше повідомлялося, що НАБУ затримала восьмого фігуранта у справі про розкрадання коштів на проект Стіна.


Проект Стіна, або Європейський вал – прикордонний мур, котрий має підвищити рівень безпеки на суходільному кордоні України та Російської Федерації.

Проект презентував на той час прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету міністрів 3 вересня 2014 року. Тоді передбачалось впродовж шести місяців облаштувати оборонні споруди, системи спостереження, рокади на всій довжині кордону. Також мало бути облаштоване морське узбережжя держави та демаркаційна лінія на межі Кримської автономії.

Станом на початок 2018 року на будівництво Стіни було витрачено 832,6 млн грн. Реалізацію проекту наразі не завершили.