Велосипеди, піца та ножі – проекти-переможці ветеранів АТО

Соціальний проект “Стартуй сьогодні” презентував проекти ветеранів АТО, які виграли безкоштовні сайти під свій бізнес, повідомляє кореспондент “Українського інтересу”.

“Стартуй сьогодні” запустили наприкінці січня. У першому його етапі взяли участь 23 ветерани. Для всіх учасників написали бізнес-кейси та обрали п’ять переможців за матеріалами сайту https://uain.press/

За словами організаторів, найчастіше ветерани започатковують бізнес у Києві – тут легше знайти інвестиції. Переважно, за кредитами не звертаються – використовують кошти родини чи гранти. Багато хто переказує гроші на допомогу воїнам та кримським татарам.

Наталія Міняйло, керівник проекту “Бізнес воїнів”, стверджує: “Перебування на фронті дуже змінило людей. Бізнеси ветеранів, як і самі люди, дуже різні. Є сільськогосподарські справи і навіть стоматологічні клініки, ювелірний бізнес, вирощування равликів”. Учасники – не лише чоловіки. Є і дві жінки: одна виготовляє вироби з шерсті мериноса, інша продає часник. Ось переможці проекту:

Олександр Овчаренко з Києва шиє прапори, скатертини, подушки, прихватки та постільну білизну. Якби не ця справа, чоловік взагалі не зміг би працювати. Дружина знайшла технологію, яка допомогла Овчаренку пройти реабілітацію. Через Facebook він продавав текстиль, а також відправляв на фронт як благодійність. Тепер він має ще й сайт.

Данил Положухно з Харкова створює металокострукції та меблі. Сайт для нього створила “Махаон”. “Ветеранпром” Дениса Дудника з Ірпіня займається ножами і тактичним спорядженням. Десяту частину заробітку Дудник перераховує на допомогу українським солдатам. Чоловік хоче вийти на світовий ринок. З Дудником працювала студія Webkitchen.

Віктор Олексієнко з Херсона створює піццу “Sale e pepe”. Сайт для бізнесу розробила веб-студія “Ідейне рішення”.

А Агаджанян Армен створив бізнес із фантрайком – триколісним велосипедом. Ним можна рухатись напівлежачи. Сайт для ветерана мала створити студія ITMoko, але вона спізнилась за термінами і її виключили з проекту.

“Трайк швидший за звичайний велосипед та має незвичайний дизайн. Це новий напрям на ринку. Ми створили десять моделей, серед яких складні, дитячі, трайки із посиленням”, – розказує він. Агаджанян планує продавати також велосипеди для фізичної реабілітації інвалідів. “Я не вірив у те, що щось можливо. Поки ми не навчимося довіряти, не дозволимо собі допомогти, нічого не вдасться”, – стверджує бізнесмен.

У галузі “культура і туризм” було також 17 заявок – змагалися благодійні організації, фонди, митці. Переможців обрали сім.

“До моєї компанії почали звертатися по допомогу люди, які хотіли розширити бізнес, та не мали можливості. І ми вирішили їм у цьому допомогти, – розказує Тетяна Аборонюк, ініціатор “Стартуй сьогодні”. – Зараз малий та середній бізнес у критичному стані. Нерозвинені зворотні механізми від держави, великі відсотки по кредитах. Наша ініціатива покликана закривати безробіття. Проект – це прояв поваги до тих, хто захищає нашу країну. Ми створюємо комерційні продукти, не чекаючи на підтримку держави”.