Український агрогігант запустить баржі по Нілу

Один з найбільших зернотрейдерів України – агрокомпанія Нібулон планує інвестувати $2 млрд в будівництво зерносховищ і флоту для транспортування зерна по Нілу за матеріалами сайту https://biz.nv.ua/

Про це повідомило Міністерство постачання і внутрішньої торгівлі Єгипту за підсумками розгляду міністром Алі аль-Мосельхі результатів візиту єгипетської делегації в Миколаїв, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, цей проект передбачається реалізувати в чотири етапи, перший з яких запланований на 2018-2019 роки.

Передбачається, що будуть побудовані зерносховища (річка/море) поблизу двох середземноморських портів – Олександрії та Дум’ята, де вже відібрані відповідні земельні ділянки, а також 20 барж водотоннажністю 2 тис. тонн для перевезення зерна по Нілу.

Українська делегація має прибути до Єгипту в липні, щоб почати створення єгипетської дочірньої компанії.

У ході візиту в Україну Нібулон ознайомив єгипетську делегацію зі своїм досвідом створення комплексної інфраструктури для перевезення зерна по Дніпру і Південному Бугу, яка включає будівництво зерносховищ і флоту барж і буксирів.


Для довідки:

Нібулон був створений в 1991 році. Є одним з найбільших операторів на зерновому ринку України. Має у своєму розпорядженні елеваторні потужності загальною місткістю близько 2 млн тонн, а також власний перевантажувальний термінал в Миколаєві потужністю 5 млн тонн. Компанія має 11 річкових терміналів на Дніпрі та Південному Бузі, флот, що налічує 67 одиниць і Миколаївський суднобудівний завод.

Нібулон обробляє 83 тис. га. Компанія експортує сільгосппродукцію в більш ніж 60 країн світу. Щорічний обсяг експорту перевищує 4,5 млн тонн.