Нові правила отримання житлової субсидії, які потрібно знати

Від 27 квітня була прийнята постанова Кабінету Міністрів України, в якій затверджено нові положення про порядок призначення житлових субсидій, які значно відобразились на громадянах. Дане положення було введене 1 травня 2018 року.

Тепер субсидія не призначається:

  • Якщо житлова площа квартири 120 кв. м і більше, а будинку 200 кв. м і більше;

  • Якщо у когось із зареєстрованих членів сім’ї чи домогосподарства є автомобіль до 5 років випуску;

  • Якщо особи, які досягли 18 і більше років протягом періоду, коли беруться для розрахунку субсидії доходи, в даному випадку 3-4 квартал минулого року, не працювали. Або працювали та отримували доходи нижчі мінімальної заробітної плати. Та якщо не сплачували єдиний соціальний внесок;

  • Якщо будь хто із членів домогосподарства перебував за межами України більше ніж 60 днів, за період 3-4 кварталу минулого року;

Нововведена норма свідчить про те, що тепер будуть враховуватись доходи членів сім’ї незалежно від місця прописки. Наприклад: чоловік і дружина зареєстровані за різними адресами, і при призначенні субсидії чоловікові буде включатись дохід дружини. А при призначенні субсидії дружині, за місцем її проживання і прописки, включається дохід чоловіка.

Також, в новому положенні з’явилась вимога, якої не було раніш про те, що сім’ї повинні сплачувати обов’язкову частку плати. Що це означає? Якщо сім’я отримує субсидію і там визначена обов’язкова частка плати, то вона повинна сплачувати її кожного місяця. Якщо є заборгованість два і більше місяців, то субсидія призупиняється до погашення заборгованості.

Згідно нового положення субсидія призначається на опалювальний та не опалювальний період. Тобто, якщо раніше субсидія призначалась на рік, а потім просто перераховувалась, то згідно нового положення субсидія призначається на кожен період окремо.

Опалювальний період триває з 1 жовтня – 30 квітня.

Не опалювальний період з 1 травня – 30 вересня.

Сім’ї, які звертатимуться по субсидії, будуть отримувати їх починаючи з місяця звернення.

Ті субсидії, які будуть нараховані зараз, в неопалюваний період, будуть після 30 вересня перераховані на опалюваний період автоматично.

Субсидія залежить від кількості зареєстрованих осіб і від доходів кожного члена сім’ї.

Чим більший дохід – тим менша субсидія, чим менший дохід – тим більша субсидія.

На субсидії має право будь яка сім’я, що зареєстрована в приміщенні або оформила договір найму житла. Виняток – переселенці.

З 1 травня, після перепризначення, субсидії отримують приблизно 4950 тисяч сімей. 2500 тис сімей перейшли на пільги. До 1 травня субсидії отримували 49 тисяч сімей.

«В нашому місті раніше завжди було приблизно від 5 до 8 тисяч одержувачів субсидій. Те, що було 49 тисяч, це ситуація була тимчасова, так не могло довго продовжуватись, бо це дуже великі видатки державного бюджету. Інше питання чи люди зможуть платити при теперішніх тарифах за житлово-комунальні послуги не маючи субсидій. Тому, що тарифи досить високі. – зазначив Сулима Володимир Іванович, начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради. – Безумовно ця постанова спрямована на те, щоб були легалізовані доходи громадян. Тому що багато людей працюють не офіційно, і їх заробітна плата ніде не зазначається. На мою думку тарифи є дуже високі, значна кількість сімей не може їх сплачувати в силу малих доходів. Я вважаю що сім’я повинна сплачувати до 15% свого доходу за комунальні послуги, в принципі так раніше і було. А зараз по різному. Зараз, якщо людина не має субсидій, то їй приходиться і всі 100% своїх доходів сплачувати на комуналку.»

Для того, щоб отримати субсидію потрібно подати документи та зареєструватись згідно нового положення.

Репортер – Тетятна Скорик
«ТМЦ.ІНФО», 4 липня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.