Що буде з копійками?

При розрахунках в торгівлі і сфері послуг суми грошей тепер округлюють. Якщо немає дрібних монет, то продавець округлює  загальну суму в бік зменшення суми, або її збільшення.

Це буде відбуватись за наступним принципом: якщо сума закінчується на цифру від 1 до 4, то заокруглювати слід до 0, якщо сума закінчується на цифру від 5 до 9, то загальна сума буде заокруглюватись до 10. Наприклад, якщо у вас сума в розрахунку 33 копійки, то це буде перетворено на суму 30 копійок. А якщо у вас сума 57 або 85, то буде сума – 60 і 90 копійок відповідно.

Заокруглення буде застосовуватися лише у випадку відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. Мова йде лише про заокруглення готівкових розрахунків. Банківські розрахунки будуть без змін. Монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок з обігу не вилучатимуть, а лише припинять їх штампувати. Карбувати від сьогодні будуть лише монети  номіналом 10 і 50 копійок.

“Національний банк України упевнений, що правила заокруглення застосовуватимуться справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків, – наголосив директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко під час прес-брифінгу. – Застосування правил заокруглення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян та дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн. гривень на рік.»

Відповіді на актуальні запитання щодо правил заокруглення  можна переглянути за цим лінком:

https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?&art_id=72373156&cat_id=3127220

 

Галина Жук

 

 

Теги: