Літній відпочинок: куди поїхати за кордон і з яких країн туристи їдуть до України

В Україну їдуть іноземці, самі ж українці цього року віддають перевагу Туреччині. Другим за популярністю залишається Єгипет, третьою – Болгарія за матеріалами сайту https://nv.ua/

Про це в коментарі Радіо НВ повідомила редактор туристичного порталу Мандрія Любов Чигирь.

Найпопулярніший напрямок – Туреччина.

Оцінка заснована на даних офіційної статистики туристичних пошукових систем, зазначила вона. Цього року ціни на відпочинок у Туреччині зросли на 10-15%. Але можна знайти відпочинок на різний смак і гаманець, запевняє Чигирь. Ціна залежить від розташування та рівня комфорту у готелі. 2-3 зірковий готель не на першій лінії можна знайти за 200-300 євро на одну людину.

2-3 зірковий готель не на першій лінії можна знайти за 200-300 євро на одну людину

“У готелі в Кемері (місто-курорт й адміністративний центр однойменного району в Туреччині – ред.) 536 доларів на двох. Дивлюся на умови, які тут пропонуються: третя лінія, аквапарк. Тобто це не ідеальний відпочинок. $536 на двох – це бюджетний відпочинок, який не є ідеальний. Ідеальний – це коли ти на першій лінії, коли у тебе все включено і навіть більше, коли чудовий сервіс і всі забаганки.. Такий відпочинок коштує, звичайно, дорожче, і це може бути там $700-800 на двох знову ж таки”, – розповіла Чигирь.

У Туреччині зазвичай відпочивають сім’ями. Для дітей – цінові преференції. Деякі готелі навіть дозволяють дітям відпочивати безкоштовно.

Від Марокко та Єгипту до Болгарії та Хорватії.

Влітку українці їдуть у Туреччину, Туніс, Марокко. Туреччина залишається лідером завдяки сервісу, зазначили у компанії TEZ tour. Кемер, Анталія, Бодрум – найбільш популярні курорти цієї країни. Набирає популярності і Туніс. Марокко залишається більш дорогим відпочинком для українців, але їх приваблює океан. У Єгипті влітку температура повітря прогрівається до 40 градусів, а інколи і вище. Тому деякі українські туристи віддають перевагу цій країні восени або навесні.

У Єгипті влітку температура повітря прогрівається до 40 градусів, а інколи і вище.

Греція, Іспанія та Італія – європейські напрямки, які можуть конкурувати з Туреччиною. З України щодня літають чартери на грецький острів Крит. Цього року запустили чартерні рейси в південну частину Італії – Калабрію. Автобусні тури популярні у Болгарію, але час на дорогу не компенсується і сім ночей туру фактично дорівнюють п’ятьом. Також користуються попитом Хорватія та Чорногорія. Тут відпочивають переважно в апартаментах, а не в готелях, на відміну від Греції чи Болгарії.

Чому іноземці їдуть відпочивати в Україну.

На відпочинок в Україні збільшується попит серед іноземців. Популярними цього року залишаються курорти Одеської, Миколаївської, Херсонської областей. Попит серед українських туристів залишився таким самим, як і минулого року. У найближчі два місяці там очікується стовідсоткова заповнюваність. Про це у коментарі Радіо НВ розповів директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук.

Цього року більш активно українські курорти відвідують туристи з Білорусі, Польщі, Прибалтійських країн, Німеччини. З Польщі та Німеччини збільшилася кількість рейсів в Одесу. З Мінська на курорти Азовського моря запустили поїзди і причепні вагони.

“В Україні стало безпечніше і вже немає того негативу, який був 2-3 роки тому у європейських новинах. По-друге, перші туристи, які приїжджали рік – два роки тому в Одесу або біля Одеси, вони зрозуміли, що тут нормальні ціни, нормальний сервіс і можна відпочити. В Одесі вони зупиняються в Затоці, деякі їдуть трошки далі, тому що такого дикого узбережжя, яке є, наприклад, на Одещині, не мають уже болгарські курорти,же не кажучи про турецькі”, – говорить Царук.

Цього року більш активно українські курорти відвідують туристи з Білорусі, Польщі, Прибалтійських країн, Німеччини.

Ціни на українському узбережжі конкурентоспроможні порівняно з болгарськими або румунськими курортами, зазначив також він. Без харчування можна знайти номер від 700 гривень. Люкс або напівлюкс коштуватиме 900 – 1200 гривень на першій лінії біля моря, харчування – 200-250 гривень, транспорт до місця відпочинку на півдні країни – близько 300-500 гривень. У цілому, тижнева відпустка на українських курортах коштуватиме від семи тисяч гривень, підсумував директор Центру розвитку туризму України.