Коли буде літо?

В останні дні погода не дуже зігріває, а на вулиці вже друге липня – середина літа. Кожен день йдуть дощі, температура падає. Замість шортів та футболок – куртки та штани. Коли буде літо?

Зі слів працівників тернопільського обласного центру з гідрометеорології у найближчі дні буде підвищення атмосферного тиску, тому впродовж 3-5 липня на Тернопільщині істотних опадів не очікується. Вітер західний 9-14 м/с, та поступове підвищення температури повітря.

3 липня температура вдень 16-21 градусів тепла. 4 липня – 21–26; 5 липня – 23-28 градусів вище нуля. Нічні температури від 12-17 градусів тепла.

6-7 липня у зв’язку з проходженням атмосферних фронтів вдень прогнозуються короткочасні дощі. У ці дні метеорологи прогнозують вдень 22-27 градусів, а вночі 13-17 градусів вище нуля.

Отже, ми бачимо значне потепління до кінця тижня. Але як довго буде триматись тепло, і чи можливі сильні перепади температури знову?

«За попередніми прогнозами українського гідромедцентру очікується, що липень цього року повинен перевищувати кліматичну норму на 2 градуси, – зазначила Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт тернопільськго обласного центру з гідрометеорології. – Середньомісячна температура повітря у липні буде 21 градус тепла. Середня кількість опадів передбачається 65% від місячної кліматичної норми. Тобто липень повинен бути тепліший ніж зазвичай.»

Репортер – Тетятна Скорик
«ТМЦ.ІНФО», 2 липня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.