В Україні високий рівень захворюваності на туберкульоз. Чому інфіковані приховують це від інших

Україна опинилася на другому місці в Європі за кількістю хворих на туберкульоз, повідомила очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун, за матеріалами сайту https://nv.ua.

Майже кожен четвертий випадок туберкульозу не лікується ефективними протитуберкульозними препаратами. За кількістю хворих із такою формою Україна є одним зі світових лідерів, додала Супрун.

Минулого року захворюваність на туберкульоз в Україні становила майже 64 випадки на 100 тис. населення. Загалом було зареєстровано більше 27 випадків.

Рівень захворюваності у порівнянні з минулим роком знизився на 5,5%. Лише у Донецькій та Чернівецькій областях за цей період була зафіксована тенденція до зростання захворюваності на туберкульоз.

Окремої уваги заслуговує ситуація у Луганські області. У 2017 році там захворіло на 3% менше людей, ніж роком раніше. За останні 5 років чоловіки хворіли на туберкульоз вдвічі частіше, ніж жінки. 75% осіб, які захворіли на туберкульоз – це працездатні люди, віком від 18 до 54 років. На вікову групу від 25 до 44 років припадає більше 50% хворих.

Найбільшою соціальною групою ризику щодо захворюваності на туберкульоз є непрацююче населення працездатного віку. Найвищі показники захворюваності на мультирезистентний туберкульоз зареєстровано у Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Офіційна статистика захворюванності на туберкульоз не показує реальної ситуації, зазначив доктор медичних наук, професор з фтизіатрії Дмитро Крижановський.

За його словами, туберкульоз зараз діагностується за зверненнями, тобто відбувається лише пасивне виявлення хвороби. Проблема її швидкого розповсюдження – відсутність перевірки населення на постійній основі, вважає професор. Ще один важливий фактор, за його словами, війна.

“Де б не відбувалася війна, вона призводить до того, що інфекційні захворювання посилюються. Люди, які знають, що хворі на туберкульоз і переселяються з тих територій, не кажуть про хворобу. Тому що якщо вони це оприлюднять, то будуть певні складності з житлом, отриманням роботи. Міграція не тільки з війною пов’язана, а й з пошуком роботи, складним станом у сільській місцевості”, – розповів Крижановський.

На фоні несприятливої економічної та соціальної ситуації в країні можливості інфікування здорового населення збільшуються, додав він. Профілактичні заходи – вакцинація та ревакцинація, за словами професора, відбуваються складно. Хвороба вже вийшли за межі груп ризику, додав Крижановський.