Дещо про роботу Молодіжного центру

Проект Молодіжний Центр Тернопіль був реалізований у 2018 році за результатами конкурсу «Громадський бюджет». Молодіжний центр – це  і простір, де народжуються ідеї, і комунікаційний майданчик, і місце для організації подій і проектів.

«До створення МЦТ долучилося більше 10 громадських організацій різного спрямування. Це є не лише молодіжні організації, – каже виконавчий директор Святослав Абрам’юк. – Зокрема діяльність МЦТ зараз здійснюється спільно, а також на базі таких організацій як Просвіта, Спілка письменників, ГО Об’єднання ветеранів. Також долучились до організації МЦТ такі організації, як Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Спілка Української Молоді, AISEC, АТОМ, URBAN.TE і ряд інших».

Приміщення, де працює Молодіжний центр, є власністю міської ради Тернополя, продовжує далі Святослав, і міська рада надала ці приміщення в оренду таким громадським організаціям, як Просвіта, Об’єднання ветеранів і Спілка письменників. МЦТ заключив з ними договір, і вони є частково засновниками цього  Молодіжного центру. Від цього виграли всі, адже, завдяки проекту «Громадський бюджет», в  приміщенні провели ремонт, закупили меблі, обладнання.

Щодо виділених коштів в рамках «Громадського бюджету», зазначив виконавчий директор Святослав Абрам’юк, то мільйон гривень, який було виділено на реалізацію проекту «Молодіжний Центр Тернопіль», розподілили наступним чином:

  • 199 000 грн. отримало управління обліку та контролю за використання комунального майна. На ці гроші вони провели ремонт приміщень.
  • 701 000 грн. отримало управління у справах сім’ї, молоді та спорту. За ці гроші було надано послуги і закуплено майно, що було передано в оренду Молодіжному центру.

Тобто, МЦТ безпосередньо не отримував коштів, а ті кошти були розподілені між управліннями міської ради, каже Святослав Абрам’юк. Одні зробили ремонт, а інші придбали майно. Невикористані 100 000 грн. було повернуто в бюджет міста. На закупівлю техніки і меблів було використано понад 400 000 грн. Міська рада передала це в безкоштовну оренду до кінця року. В кінці року Молодіжний центр повинен відзвітувати про свою діяльність. Після цього строк оренди може бути подовжено ще на рік.

Святослав Абрам’юк розповів також про їхні проекти в Молодіжному Центрі Тернопіль. Тут регулярно, каже він, проводяться зустрічі з успішними людьми, які себе реалізували в житті, які діляться своїм досвідом. Відбуваються заходи з неформальної освіти – вивчають англійську, іспанську мови. Загалом, в Молодіжному Центрі Тернопіль за час існування центру, відбулось дуже багато лекції, тренінгів, майстер-класів. Ось деякі з тих, що були тут останнім часом – зустріч з патрульною поліцією міста, де розповідали про правила руху для велосипедистів, в червні відбувається цілий ряд майстер-класів від художниці-ілюстраторки Надії Гутої. Також пару днів тому відбувся тренінг, де розповідали про домедичну допомогу на масштабних бігових подіях.

Сюди будь-хто може прийти, запропонувати якийсь свій проект, захід, використавши ресурси Молодіжного центру. Також в МЦТ запрошуються волонтери різних напрямків. Тут вони зможуть отримати досвід і допомогти місту в його розвитку.

Молодіжний Центр Тернопіль знаходиться за адресою вул. Й. Сліпого, 3.

Інтерв’ю взяла Галина Жук

Фото автора

 

Теги: