Українцям підвищать мінімальну зарплату

Вже до кінця 2018 року мінімальна зарплата українця має становити 4200 гривень за матеріалами сайту https://ua.news/

Кабінет міністрів до кінця поточного року планує підвищити мінімальну заробітну плату з нинішніх 3723 до 4200 гривень, повідомляє УНІАН.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко:

«Коли ми говоримо про те, що цього року буде або не буде підвищення мінімальної заробітної плати, я все ж оптиміст. Я переконаний, що ініціатива, яку проголосили все ж не політичні сили, а президент України, що ми маємо, щонайменше, зробити 4200, я переконаний, що 4200 цього року буде реалізована. Ми зробимо цей крок».

Водночас Розенко зазначив, що підвищення зарплат має бути економічно обґрунтованим і не повинне відбуватися за рахунок додаткової емісії (друку грошей) Національним банком. За його словами, уряд цьогоріч вже збільшив «мінімалку» з 3200 до 3723 гривень.

«Тобто це теж досить серйозний крок, і цей крок вдвічі перевищуватиме ті інфляційні процеси, які ми матимемо. Тобто, все ж йдемо випереджаючими темпами. Зростання зарплат буде йти вище за інфляцію в Україні»

Нагадаємо, з 1 січня 2017 року уряд підвищив мінімальну зарплату до 3200 гривень. З 1 січня 2018 року мінімальна зарплата становить 3723 гривні.

Раніше у Міністерстві фінансів повідомили, що підвищення мінімальної зарплати до 4200 гривень неможливе.