“Перетин” в Бункермузі

Зараз в тернопільській арт-галереї «Бункермуз» проходить виставка художника Вольта Агапєєва під назвою «Перетин».

Вольт Агапєєв (Volt Agapeyev) народився у Тернополі, живе та працює у Києві. Художник із граффіті-бекграундом, учасник виставок та резиденційних програм в Україні та закордоном, співвласник DIY-бренду “Square NA” – друк на текстилі. Наразі, основу його творчості складають графіка, графіті-практики, інсталяції та медіа арт.

«Виставка побудована у формі графічного манускрипту, – розповідає художник. – Є візуальна частина і поруч є текстова. Кожну роботу підкріплює та чи інша частина. Виставка загалом складається з графіки. Окрім одного об’єкту під назвою «Біографія», який в центрі залу. Загалом виставка розкриває поняття «трансгресії», яке прийшло в мистецтво з філософії. Це поняття означає перетин якогось кордону – внутрішнього або зовнішнього».

Ось про що сказано в описі до цієї виставки:

«Ми приречені на спостереження постійного розпаду та синтезу всередині та ззовні нас, поки не досягнемо свого фізичного ліміту. 
Ця діалектична трансформація наш постійний супутник життя. Інколи ми можемо грати з нею, інколи вона грає з нами. Саме це стимулює нас до постійних видозмін, однак органічно цей процес може відбуватись лише за наявності міцного внутрішнього стержня. Однак, знаходячись на грані своїх можливостей легко впасти у відчай, відмовитись бачити новий горизонт, оскільки виникає страх побачити там себе зміненим. Але саме усвідомлення себе, як модальної та динамічної структури, що стимулює у собі постійні метаморфози дає один із головних ключів трансгресії.»

Вольт каже, що практично всі ці роботи були презентовані на виставці в Києві. В Тернополі ця виставка доповнена ще двома триптихами.

Власник арт-галереї «Бункермуз» Ігор Мамус поділився своїми враженнями від виставки картин Вольта Агапєєва: «Він робить графіку, скло.. Коли дивишся на його графіку, на ті частинки – вони, як живі, як ніби вони рухаються…».

Також Ігор Мамус розповів про їхню поїздку до Києва – З 18 по 27 травня в Києві пройшов третій міжнародний фестиваль мистецтва Kyiv Art Week. В його програму входили виставки в дванадцяти художніх просторах і музеях по всьому місту, дискусійна і лекційна програми, кінопокази, живі виступи музикантів, а також масштабний п’ятиденний ярмарок творів мистецтв. Там, на цій події, «Бункермуз» презентував виставку Вольта Агапєєва. Ігор Мамус в великому захопленні від всього побаченого, особливо його захопив один з проектів, який спільно робили українці і литовці.

Перелік галерей, які брали участь в цій великій київській арт-події можна побачити на цьому сайті – http://kyivartweek.com/artfair

Репортер Галина Жук

 

 

Теги: