Українська Соціальна Академія провела в Тернополі свій тренінг

В Тернополі відбувся дводенний тренінг від Української Соціальної Академії. Захід був відкритим і безкоштовним. Тому всі бажаючі могли взяти в ньому участь.

В перший день тренінг провела Ольга Дятел – голова ГО “Інша Освіта”, співзасновниця соціальних підприємств Хата-Майстерня та Агенції освітніх та культурних заходів “Інші”, менеджер проекту Urban Space 500, координатор Urban Space Kramatorsk. Її тренінг був присвячений соціальному проектуванню. Учасники працювали над такими питаннями, як співпраця в організації. Розпочали лекцію з етапів розвитку організації, життєдіяльності організації, розглянули на яких етапах розвитку організації більш відкриті до взаємодії з іншими. Потім розглянули різні формати об’єднань. На думку лекторки даного тренінгу, об’єднання, партнерство з іншими організаціями – це підсилення діяльності організацій.

Потім слухачі тренінгу розглянули теми соціальних інновацій і вимірювання соціального впливу. Зокрема, розглянули це на прикладах проекту Urban Space 500. Ідея Urban Space народилась в 2014 році в Івано-Франківську в організації «Тепле місто». Це був проект Urban Space 100. Ідея полягала в тому, що сто людей об’єдналися і безповоротно інвестували кожен по тисячі доларів, розповідає Ольга Дятел. За ці кошти було заплановано відкрити ресторан, а кошти від прибутку спрямовувати на міські проекти, тобто, на проекти розвитку міста. Будь-хто може подавати свої ідеї, і ці люди, які інвестували свої кошти, вони вирішують, на які саме проекти ці кошти підуть. Отже, в Івано-Франківську ось уже понад три роки ці сто людей щоквартально збираються, розподіляють кошти. Це є понад мільйон гривень, які пішли на понад 70 проектів.

В березні 2016 року цей проект розширив свою діяльність на Київ, розпочавши там проект Urban Space 500. Це була перша соціальна франчиза від Urban Space, веде далі пані Ольга, яку «Тепле місто» в партнерстві з ГО «Інша освіта» і управлінською бізнес компанією «Друзі кафе» почали реалізовувати в Києві. Тут вже 500 людей інвестували по тисячі доларів. Зараз йде ремонт ресторану, який відкриється в самому центрі Києва по вулиці Грінченка, 9. На сьогоднішній день також планують відкриття такого ж Urban Space в Краматорську. Ціль таких проектів по Україні крім інновацій – ще й об’єднання громадян і розвиток довіри.

Наступного дня Дмитро Якимець від майстерні втілення змін «Ябко» провів другу частину тренінгу, де він розказав слухачам про тонкощі управління персоналом. Це стосувалося управління персоналом не лише в бізнесі, а й в громадських організаціях і структурах. Дуже цікаво і весело проходили лекції, й майстер-класи від цього лектора продовж дня. Можна було довідатись від Дмитра Якимця де беруться працівники, куди вони діваються, як правильно їх мотивувати до роботи. Основний акцент на тренінгу був на те, щоб представники громадськості і бізнесу, які несуть ідеї соціального підприємництва, врахували в своїй діяльності не лише ціннісні аспекти, а й аспекти організаційні, управлінські, які забезпечать життєздатність і можливість розвитку для проектів, для організацій в майбутньому.

Учасники мали можливість на прикладах власних проектів пройтись по ключових показниках, так званих KPI (англ. – Key Performance Indicators, ключові́ показники́ ефекти́вності), сформувати очікувані значення і можуть мати можливість використати їх в презентації своїх проектів і бізнес-планів в майбутньому.

Також під час тренінгу слухачі попрацювали над стратегіями співпраці, де перейшли від конкуренції до співробітництва. На практичній вправі можна було переконатися, наскільки ми все таки вразливі до викликів суспільства, до очікувань і відсутності розуміння і підтримки інших. Багато ризиків полягає в тому, каже Дмитро Якимець, щоб не піддатися спокусі використати партнера для своїх власних цілей, боячись, що він мене використає першим. Тому соціальне підприємництво, попри те, що воно, все-таки, має бути зароблянням грошей, воно має враховувати інтереси всіх залучених сторін – як клієнтів, так і партнерів. Це дозволить йому з одного боку розвиватися, а з іншого – дозволить нести хороший приклад еталону для наслідування і формування суспільства довіри і взаємоповаги в Україні, підсумував пан Дмитро.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

 

Теги: