Краєзнавчий музей експонує картини зі своїх фондів

В Тернопільському обласному краєзнавчому музеї представлено виставку присвячену 105-річчю заснування музею.

На виставці експонується понад 30 полотен. Це картини, які були подаровані в проміжку часу від 100-річчя до 105-річчя музею відомими тернопільськими художниками, меценатами, громадськими діячами. Згодом буде надруковано каталог цих картин.

Серед подарованих картин є, зокрема, полотна Богдана Ткачика, Юрія Чумака, Богдани Дурди, Галини Лєбєдєвої і інших. Є картини присвячені Івану Франку, Тарасу Шевченку, Лесі Українці, іншим відомим письменникам, відомим громадським діячам. Також є портрет присвячений бійцю національно-визвольних змагань. Експонуються й картини з красивими пейзажами. Також є ціла колекція фортець як з України так з Тернопільщини, серед яких фортеця в Токах, Підволочисього району, є гора Бона, в Кременці, Скалатський замок тощо.

«Дана подія відбувається в рамках проекту «Музей відкриває фонди». Музейні фонди повинні час від часу відкриватися для глядачів, відвідувачів музею. Вони мають розказувати історію, вчити відвідувачів про те , що таке музей, щоб до нас приходили, щоб було цікаво…», – підсумувала головний зберігач фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею Ірина Ленчук.

Репортер Галина Жук

 

Автор статті: Жук Галина
Теги: