Спеціаліст відділу благоустрою та екології розповіла про їхню роботу в місті

Зі Світланою Молодецькою вдалося поспілкуватися в одній з тернопільських бібліотек, де вона була присутня на заході присвяченому Всесвітньому дню охорони навколишнього і природного середовища. Її посада сприяє підвищенню екологічної культури і екологічної компетентності громадян міста. Адже вона займає посаду головного спеціаліста ландшафтника відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології тернопільської міської ради.

Як зауважила пані Світлана, завдяки спільним зусиллям територіальної громади і владних структур міста, Тернопіль за багатьма рейтингами є одним з найчистіших обласних центрів України. «Міською радою проводиться багато заходів, що стосуються екологічної діяльності, сфери охорони навколишнього природного середовища, – каже Світлана Молодецька. – Зокрема, щорічно проводяться заходи з озеленення міської території. Для того, щоб урізноманітнити видовий склад, площу і загальну кількість міських насаджень. Ми щорічно висаджуємо 400-500 рослин».

Так, до прикладу, минулого року було створено одну з найдовших катальпових алей України. (Катальпа – дерево родини Бігнонієвих.) Це було в межах парку «Топільче», де висадили 115 Катальп. «Крім Катальп, – продовжує Світлана Молодецька, – в Тернополі висадили Тюльпанове дерево, Платани, Павловнії. А минулого року, в рамках проведення року Японії в Україні, в Тернополі було висаджено Сакури. Зокрема, на «Майдані Волі» – біля пам’ятника Данилу Галицькому».

За ініціативи переселенців зі Сходу України і Криму, спільно з мешканцями міста на масиві «Східний», біля літака, висаджено «Алею єднання». Це двадцять Катальп – по 10 з кожного боку алеї.

Також, на сьогодні в міській раді розроблено програму розвитку водосховища «Тернопільський став». В ній визначено ряд заходів для оздоровлення водойми. З метою покращення аерації ставу створено систему фонтанів. Це сприяє наповненню водосховища «Тернопільський став» киснем.

Світлана Молодецька розказала про те, що в селі Малашівці нарешті узаконюється земельна ділянка під сміттєзвалище. Саме туди багато років вивозять побутові відходи з Тернополя. Розробляється землевпорядна документація, і це сміттєзвалище вже буде законним.. Це буде законний полігон, тобто, сміттєзвалище, в якого є офіційний статус, пояснила Світлана Молодецька.

«В останні роки створено ще два об’єкти природно-заповідного фонду, – продовжує головний спеціаліст Світлана Молодецька. – Це об’єкти, які мають особливий статус, які мають особливий режим використання і відтворення, і які оберігаються на державному рівні. Перший – це «Сквер Кобзаря», що біля Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка (там, де знаходиться пам’ятник Т. Г. Шевченку). Другий знаходиться на вул. Степана Бандери (на території дитячого будинку), там ростуть два дерева Магнолії Кобус. Це вікові дерева».

На сьогоднішній день в Тернополі створено 12 об’єктів природно-заповідного фонду. Вони законодавчо охороняються на державному рівні і мають особливий режим використання, підсумувала Світлана Молодецька.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: