Тернопіль приєднався до акції щодо звільнення Олега Сенцова

2 червня в Тернополі показали «червону картку» режиму Путіна. Саме така акція відбулась о 12 год. на Театральному майдані міста. Крім Тернополя акція пройшла у 70 містах по всьому світу, де закликали звільнити Олега Сенцова з лап Кремля.

На самому початку акції її координатор Олена Гамурар зачитала список всіх українських політичних в’язнів в РФ. Потім вона прочитала вимоги. Однією з вимог була вимога до президента України Петра Порошенка про призначення уповноваженого спеціального представника у справах політв’язнів Кремля, і через цього представника інформувати родичів і суспільство про конкретно виконану роботу щодо їх звільнення, також надавати необхідну правову та матеріально фінансову допомогу і підтримку їхнім родичам. Також Олена Гамурар зачитала низку вимог до президента Росії Путіна: звільнити українських політичних в’язнів, повернути Донбас та Крим, припинити ворожу пропаганду і війну проти нашого народу, припинити геноцид кримських татар. Прочитала й вимоги до країн «великої сімки»: виступити у якості переговірників з Путіним в питанні звільнення українських політичних в’язнів в РФ. Закликала бойкотувати Чемпіонат світу з футболу, що в червні повинен пройти в РФ.

Також на акції виступили члени організації «Автомайдан», які теж закликали до звільнення Олега Сенцова. Багато учасників на площі тримали плакати із закликами звільнити політичних в’язнів. Дехто з учасників акції навіть прийшов зі своїми малими дітьми.

Репортер Галина Жук

 

Теги: