На Театральному майдані Тернополя відсвяткували День захисту дітей

Вже традиційно, 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей.  

Саме у перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відмічають це добре і радісне свято щасливого дитинства. Але День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це є зосередження уваги суспільства на інтересах дітей, необхідності захищати права малечі, щоб усі діти зростали щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

З нагоди свята різні організації міста на Театральному майдані Тернополя провели ряд інтерактивних заходів для діток.

Зокрема, участь в святкуванні  взяла Тернопільська обласна бібліотека для дітей. Під час нього діти дуже весело, активно і з користю провели час – малювали малюнки крейдою на бруківці, виготовляли квіти з паперу в техніці орігамі, брали участь в рухливих іграх та естафетах. Окрім розважального характеру День захисту дітей мав ще й юридичний підтекст.  Представники інформаційно-правового центру «Права людини» запросили усіх бажаючих в інтерактивну подорож «Великі права маленької дитини».

Хрущ Андрій, координатор проекту «Мобільна робота з молоддю» від благодійного фонду «Карітас» розповів, що до Дня захисту дітей на Театральному майдані Тернополя «Карітас» організував різноманітні інтерактивні акції для дітей. Тут і спортивні майданчики (батути, баскетбольний майданчик, тенісний стіл), і майстер-класи з виготовлення листівок і з розфарбовування пряників тощо.

Також від «Карітасу» з дітками проводили заняття студенти-психологи з ТНПУ. Вони з дітьми плели браслети зі стрічок, потім ті браслети діти могли забрати з собою додому. На цій локації використовували арт-терапевничні методи. Це робота з нитками, стрічками, з кольоровим піском. Також використовували техніку пластико-терапію – діти з різних матеріалів ліпили картинки.

«Центр науки Тернополя» теж представив свою локацію від  БФ  “Карітас”. В ньому студенти від ТНПУ фіміко-біологічного факультету показували діткам досліди. «Сухий лід, якщо його кинути в воду, то він одразу перетворюється в пару.. Температура такого кусочка льоду мінус 80 градусів. І торкатися до нього не можна, тому що на шкірі можуть бути опіки», – розповіла Сус Оксана. Інша студентка цього факультету Зібродська Олена показала і розказала, як відбувається процес живлення рослин. Вони зафарбували воду фарбниками, і рослина з часом перефарбувалась в колір фарбника, що є у воді.

Також свій стенд презентував «Центр творчості дітей та юнацтва». На даному  заході 11 викладачів провели 11 майстер-класів. Завідуюча відділом декоративно-ужиткового мистецтва Олена Панкевич розповіла про роботу центру. В ньому є чотири філіали: методичної роботи, декоративно – прикладних мистецтв, музично – естетичного виховання, відділ організаційно-масової роботи. Центральний офіс знаходиться на вулиці М.Грушевського. В «Центрі творчості дітей та юнацтва» навчаються діти шкільного віку з 1 по 11 клас. Але також приймають студентів, отже, працюють з дітьми до 22 років. Гуртки безкоштовні. Але матеріалами учні повинні забезпечувати себе самі, тобто, матеріали платні, а уроки – ні.

Гурток «Гердан» з «Центру творчості дітей та юнацтва» представила його керівник – Ірина Урезченко. Вона каже, що зараз дуже популярною є техніка валяння вовни, і вони з дітками успішно опановують цю техніку. Цей процес їм страшенно подобається, діти роблять неабиякі успіхи. Ця техніка називається «живопис вовною». Застосовують сухе валяння. Щоб зробити таку тваринку, потрібно спочатку нанести контур малюнка. Потім по контуру набивають голкою вовну. Потім клеять очки і носик. І завершальний етап – набити всю вовну всередині контуру. Ірина Урезченко каже,  що це нескладно, і будь-хто може навчитися цьому. Тут головна проблема – це палітра вовни, щоб було багато різних відтінків. І це недешеве задоволення. Ще пані Ірина розповіла, що декілька днів тому в Пирогово, біля Києва, відбувся Міжнародний фестиваль дитячо-юнацької творчості фестиваль «Сонячний каштанчик». І їхній гурток зайняв там з цими роботами почесне перше місце.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Теги: