Тернополяни змогли краще довідатися про правила дорожнього руху для велосипедистів

Вчора управління Патрульної поліції в Тернопільській області разом з «Молодіжним Центром Тернопіль» організували просвітницьку акцію для велосипедистів. В приміщенні МЦТ двоє патрульних поліцейських провели дискусію з усіма бажаючими довідатися про правила дорожнього руху для велосипедистів. На зустрічі були присутні, як досвідчені велосипедисти, так і початківці.

Гострою була дискусія щодо того, якою є ситуація з доріжками для велосипедистів в парках Тернополя. Там гуляє багато тернополян, і інколи це призводить до наїзду велосипедиста на пішохода. Інспектори пояснили, що в такому випадку право на боці велосипедиста. Також розглянули питання того, як велосипедист повинен переходити пішохідний перехід «зебру» – велосипедист повинен переходити «зебру» пішки і везти свій велосипед поруч.

Відповіли на запитання як перевозити на велосипеді із собою дітей – перевозити на велосипеді можна дітей до 7-річного віку в спеціальному кріслі, яке чітко зафіксовано. Ще крім крісла мають бути спеціальні підніжки. На відміну від мотоциклістів, велосипедистам під час руху рекомендовано одягати шолом. Це стосується і дитини, і самого велосипедиста. (Мотоциклістам потрібно одягати шолом в обов’язковому порядку.)

Назар Хамуляк є активним велосипедистом з багаторічним досвідом. Його дружина теж велосипедистка. Назар переконаний, що велосипедист є повноправним учасником дорожнього руху. Тому такі заходи дуже важливі, адже від цього залежить і життя самого велосипедиста, і водія авто, і навіть звичайних пішоходів, які ненароком можуть стати жертвою дорожньо-транспортної аварії з причини велосипедиста. Назар Хамуляк сказав, що всіма можливими засобами буде намагатися висвітлювати інформацію про цю подію, розповідатиме всім знайомим про інформацію, що отримав під час цього діалогу з патрульними поліцейськими. Адже поінформованість населення – це дуже важливо. В Назара є ще приватні причини, чому він знаходиться на цьому заході. Недавно його дружину під час руху на велосипеді збила машина. Каже, що вона не порушувала правил, правила дорожнього руху порушив водій авто. Добре, що все обійшлося – травми в дружини і шкода велосипеду виявилися несерйозними. Тому, такі діалоги про правила руху для велосипедистів є надважливими, вважає Назар. Ще він надіється, що це допоможе покращити вело-інфраструктуру в місті Тернопіль.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: