Що зараз відбувається з кінотеатром “Перемога”?

Нещодавно в залі кінотеатру Українського дому «Перемога» почалися ремонтні роботи. Ми вирішили поцікавитися що і до чого безпосередньо в керівництва «Перемоги». Слід зазначити, що до структури Комунальної установи «Тернопільський міський палац культури «Березіль» ім. Леся Курбаса» входять і Палац культури «Березіль», і Український дім «Перемога». Отже, директор ПК «Березіль» Олег Слободянюк ввів нас в курс справи.

Минулого року в рамках «Громадського бюджету» було подано на розгляд проект, який стосувався Українського дому «Перемога». Тернополяни проголосували за цей проект, тому на його реалізацію було виділено 1 мільйон гривень. В проекті кошти було розписано наступним чином: 400 000 грн. – на оновлення глядацького залу (заміна крісел) і 600 000 – на купівлю нового обладнання для кінотеатру. Олег Слободянюк зазначив, що для кінотеатру сума в 600 000 грн. є незначною. Тому що, наприклад, сучасний проектор для 3D кінотеатру коштує 52 000 дол., а це вже понад мільйон гривень. Отже, за його розрахунками, щоб в Українському домі «Перемога», докупивши все необхідне обладнання, можна було зробити 3D кінотеатр, потрібно два з половиною мільйони гривень. А в наявності є лише четверта частина від тієї суми – 600 000 грн. На даний час вирішили купити частину обладнання для кінотеатру, а далі будуть шукати інвестора чи спонсора.

Ремонту, як такого, на сьогодні Український дім «Перемога» не потребує, продовжує пан Олег. Адже ремонт фасаду, даху і внутрішніх приміщень там вже зробили раніше. Нові крісла ось-ось поставили. Отже, зал вже готовий для встановлення обладнання. Зараз ведуться перемовини зі спеціалістами з Києва, що займаються інсталяцією обладнання для кінотеатрів. Вони повинні виїхати на місце і подивитися, що необхідно зробити. Після цього вони скажуть з чого почати, що купити, щоб вкластися в потрібний бюджет.

Крісла в «Перемозі» від харківської фабрики «Прем’єра». Саме ця фірма виграла тендер на закупівлю крісел. Всі інші закупівлі (обладнання і інше) теж проходять на тендерній основі, через сайт «Прозорро». Але для заключення договорів, треба повністю вивчити ситуацію, сказав Олег Слободянюк.

Репортер Галина Жук

 

 

Теги: