Факультет іноземних мов ТНПУ святкує 25-ліття. Програма заходів.

Від сьогодні і до суботи в стінах Тернопільського національного педагогічного університету всі бажаючі можуть долучитися до програми святкувань з нагоди 25–ліття факультету іноземних мов.

Наталя Левчик – доцент кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови. Вона охоче розповіла про заходи, присвячені святкуванню 25-ліття факультету.

З самого ранку 29 травня в фойє головного корпусу проходив ярмарок солодкої випічки. Трошки згодом поряд, в актовому залі, студенти і викладачі презентували виставу Михайла Старицького «За двома зайцями», на сучасний манер. Вистава українською мовою. Після цього відбувся карооке батл між студентами та викладачами факультету іноземних мов. І в самому кінці першого дня святкувань провели футбольний матч між студентами та випускниками факультету.

В середу, 30 травня, в фойє біля актового залу об 11:15 буде представлення збірки творчих робіт викладачів і студентів, там буде поезія і проза. Потім в актовому залі університету о 12:45 французькі філологи презентуватимуть французьку вечірку.

В четвер вранці свої заходи проводить німецька кафедра. Будуть розповіді про Німеччину і її культуру.  А о 18 год. в «Бункермузі» буде презентовано фільм, який переклали і озвучили студенти відділення перекладу.

В п’ятницю  у фойє о 9 год. ранку заплановано провести квест, за участі студентів і викладачів факультету іноземних мов. Після цього – в 11 год. в актовому залі ТНПУ відбудеться урочистий ювілейний концерт, де будуть присутні студенти, викладачі, випускники, гості.

Завершальним акордом буде суботня зустріч зі всіма випускниками, які в різні роки закінчили цей факультет іноземних мов. Це планується на 12 год. актовому залі університету.

Дещо з історії факультету іноземних мов.

Факультет іноземних мов був створений в 1993 році. Було проведено перший набір студентів спочатку тільки однієї академічної групи зі спеціальності «Англійська мова і література». У   1994   році   відбулася   інавгурація   перших   студентів   німецького   відділення. В   1999   році   факультет   було   вирішено   доповнити   ще   однією   кафедрою   –   кафедрою практики   англійської   мови. У 2000 році започатковано   спеціальність   «Французька   мова   і  література». У 2002 році почала функціонувати магістратура. Її першими вступниками стали студенти англійського відділення, через рік до них приєдналися бакалаври-германісти та бакалаври-романісти. З перспективою  на перетворення педагогічного  університету в класичний  університет європейського   типу   у   2003   році   на   факультеті   відкрито   зовсім   нову,   непедагогічну спеціальність   «Переклад   (англо-український)»,   завданням   якої   стала   підготовка висококваліфікованих   спеціалістів   з   усного   і   письмового   перекладів.   У   2004   році   було створено   кафедру   теорії   і   практики   перекладу. В квітні 2005 р. колектив факультету перед комісією МОН України підтвердив свій найвищий, IV рівень акредитації. В 2016   році   був   створений   «Центр   навчання іноземних   мов».   Практична   мета –   формування   у   студентів   та   викладачів   іншомовної комунікативної компетентності на рівні В2 для освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр» та «Магістр», а також на рівні В2-С1 для претендентів на здобуття вчених звань доцента і професора. На факультеті проводиться тепер   уже   щорічна   міжнародна   науково-практична   конференція   «Актуальні   проблеми іноземної філології та освітній соціокультурний процес», в якій участь беруть участь вчені не тільки з України, але й з США, Англії, Німеччини, Канади, Польщі. Навчальний процес з іноземних мов на факультеті здійснює 88 викладачів.

На факультеті сьогодні функціонує п’ять кафедр:

– кафедра німецької філології та методики викладання німецької мови,

– кафедра англійської філології та методики навчання англійської мови,

– кафедра іноземних мов,

– кафедра теорії і практики перекладу,

– кафедра романо-германської філології.

Репортер Галина Жук

 

Теги: