Про Перший тернопільський фестиваль пасічників

Юрій Березовський – голова ГО «Спілка пасічників Тернопільщини». Він є ініціатором і організатором цього І етно-фестивалю «Медове Тернопілля». Гості і учасники, каже Юрій Березовський, приїхали з різних куточків країни – Івано-франківська, Чернівецька, Волинська, Рівенська, Хмельницька, Дніпропетровська, Миколаївська, Харківська області України. В перший день фестивалю проводили конкурс питних медів. Люди всенародним голосуванням обирали найкращих. Із 13 учасників обрали три кращі напої. Це напої від волинських і чернівецьких медоварів. Також на фестивалі відбулась благодійна акція, і всі зароблені на неї кошти віддадуть в онкологічне відділення місцевої обласної дитячої лікарні. Під час фестивалю було посвячено хоругву.

Голова «Спілки пасічників Прикарпаття» Іван Юсько є організатором подібних фестивалів в себе в Івано-Франківську. Тому охоче ділився з організаторами цього заходу своїми думками, порадами щодо організації проведення свята меду. Каже, що ці заходи покликані, щоб об’єднати виробника із споживачем, адже ніхто так не розкаже про мед, як сам виробник. Також є такий важливий аспект, як підтримка місцевого виробника. Дуже добре, на його думку, обмінюватися також інформацією з іншими пасічниками. Іван Юсько має свою пасіку в горах. Спеціалізується по гірських медах. Його мед виготовляється з хвої, малини, ожини, крушина. Щоб купити хороший мед – потрібно бути обережним, на його думку. Радить купувати мед в знайомого пасічника.  Стверджує, що ціна не може бути дешевою, адже якщо мед дешевий, то цей мед не пройшов аналізу. Такий мед на експорт не піде. А українцям його продадуть.. Великою проблемою є травля бджіл, це відбувається коли аграрії обробляють свої поля біо-хімікатами. Іван Юсько пояснює, що за законом вони можуть обробляти свої поля лише вночі, коли бджоли сплять і не літають. А недобросовісні аграрні магнати на це не зважають. І з ними важко боротися, каже пан Іван.

Степан Дека з села Козівка Тернопільського району має сімейну пасіку під назвою «Медові роси». Його дочка Оксана розповіла про цей сімейний медовий бізнес. На цей фестиваль привезли продукцію, яку вони виробляють: мед, квітковий пилок, перга, прополіс, різноманітні медівки, віск, воскові свічки. Ціни в них минулорічні.

На фестивалі можна було оглянути цікавий об’єкт – вулики для промислового бджільництва. Це є виробництво продуктів бджільництва у великих масштабах.

Репортер Галина Жук

 

 

Теги: