Тернопільський Велодень

В суботу в Тернополі на Театральному майдані в рамках всеукраїнського «Велодня» відбувся наш тернопільський традиційний «Велодень». Цей захід протягом травня відбувається по різних містах України.

«Організатором сьогоднішнього заходу є «Асоціація велосипедистів Тернополя», а також партнери, які долучилися різними способами – хтось вручає призи, хтось втамовує спрагу учасників тощо.., – каже організатор тернопільського «Велодня» Роман Задорожний. – Проводять такі заходи з метою популяризації велосипеда, як основного виду транспортного засобу в місті, яким зручно і в перспективі безпечно користуватися. Адже таким велопробігом по місту ми показуємо нашій владі те, що ми є. Також спільними велопробігами ми навчаємо, як правильно рухатися тих, хто погано знає правила дорожнього руху. Також повідомляємо про різноманітні заходи по навчанню з правил дорожнього руху, які відбуваються в нашому місті.»

Тернополянка  Аліна Клименко є фанаткою велоспорту. А ще вона є фанаткою велокруїзів в стилі «ретро», що проходять в Києві, у Львові і інших містах. Каже, що для неї велосипед – це ціла естетика. Вона любить підбирати одяг, щоб виглядати стильно. І їздить так на роботу. Для неї абсолютно не є проблемою їздити на велосипеді в спідниці чи платті. Ще Аліна любить брати велосипед на прокат, коли перебуває в мандрівках за кордоном.

Тернополянин Володимир Федак з маленьким синочком Максимом теж є учасниками тернопільського «Велодня». Батько змалку привчає сина до велосипедного спорту, тому в нього теж вдома є чотириколісний велосипед. Володимир каже, що їздить на велосипеді з дитинства, зараз теж намагається часто використовувати цей засіб пересування – їздить на роботу, в справах.

Зоряна Юзвін з Тернополя перший раз приймала участь у «Велодні» минулого року. Цього року вона тут вже вдруге. Сильно підтримує такі рухи, адже це показує, що в нашому місті є велорух, і такі заходи, зокрема, повинні викликати толерантне ставлення до велосипедистів. «Якщо порівняти ці два велопробіги, то минулого року було і більше учасників, і маршрут руху був довшим», – зазначила Зоряна Юзвін.

Цьогорічний захід відбувається вже вдесяте. Перший «Велодень» відбувся в 2009 році. Завжди цей захід проходить навесні – на початку велосезону. Маршрут цьогорічного велопробігу: центр – масив «Східний» – масив «Сонячний» – Театральний майдан. За інформацією організаторів тернопільського «Велодня» цього разу було зареєстровано понад 200 учасників. Всі вони з Тернополі і околиць міста.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Автор статті: Жук Галина
Теги: