Депутати відклали створення Антикорупційного суду на літо

У Верховній Раді України вирішила відкласти до наступного пленарного тижня прийняття проекту закону про Вищий антикорупційний суд № 7440 за матеріалами сайту https://nv.ua/ukr/index.html

Як передає Lb.ua, на сьогоднішньому засіданні народні депутати зуміли розглянути 1273 з 1927 поправок до проекту закону.

“Потрібно зрозуміти, коли ми зможемо прийняти рішення. Це буде вже наступного тижня. Або у вівторок (5 червня) після обіду, або в четвер (7 червня) вранці… Я думаю, це може бути і в четвер вранці, щоб була мобілізація”, – сказав спікер Ради Андрій Парубій під час закриття вечірнього засідання парламенту.

За даними видання, всі поправки до проекту були відхилені. У залі не було 226 голосів, щоб прийняти будь-яке рішення.

Нагадаємо, що 1 березня нардепи в першому читанні проголосували за законопроект про Вищий антикорупційний суд. 23 травня Верховна Рада почала розгляд законопроекту в другому читанні.

Створення вищого спеціалізованого суду в системі судоустрою передбачено судовою реформою.

Дивіться також

 

 

Антикорупційний суд розглядатиме справи, якщо предмет злочину або заподіяної шкоди щонайменше у 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня – це 881 тис. грн). Деякі зі статей стосуються порушень, пов’язаних з наркотиками або зброєю, а от щодо електронного декларування – жодної.

Юрисдикція суду поширюється на всю територію України. Законопроектом передбачено, що Антикорупційний суд буде судом першої та апеляційної інстанції. Судді обиратимуться за конкурсом.