Всі бажаючі можуть в Тернополі прийти на кастинг від Одеської кіностудії

В ці дні в рамках ІІ Всеукраїнського фестивалю дитячого кіно, анімації і телебачення “КіноХвилька” відбувається кастинг дітей віком 8-11 років на головні ролі у фільмі Олеся Саніна «Довбуш».  Також паралельно з цим кастингом проходить інший кастинг – на ролі в кіно для акторської бази Одеської кіностудії ім. О. Довженка. Другий кастинг за віковою категорією поділено на три дні. В перший день, в неділю 20 травня, відбирали юних акторів віком до 14 років. В другий день кастингу – відбір віком 14-25 років. Завтра, у вівторок, з 13 до 17 год. буде відбір акторів віком понад 25 років.

Макс Мельник – тернопільський відео-оператор і режисер. В ці три дні він є кастинг-менеджером і допомагає створювати акторську базу для Одеської кіностудії. Максим розповів, що в перший день, в неділю, на кастингу було дуже багато дітей – понад 200. Приїхав навіть автобус з Хмельницького. Відбір проходив з 13 до 19 год. Робота для нього видалася виснажливою – і фізично, і психологічно. Це його перший досвід в цій сфері.

Дмитро Штогрин прийшов з мамою пробувати себе на кастинги – зйомки у фільмі про Довбуша і загальний кастинг. Каже, що він вже знімається в художньому фільмі під назвою «Усі разом». Це фільм про школярів і їхні стосунки. Також Дмитро є ведучим телепередачі на каналі  ІНТБ.  Про сьогоднішні кастинги йому розповіли в Тернопільській медійній школі.

Олі 14 років. Про кастинг взнала в театральній школі-студії «Мельпомена», яку вона відвідує. Вона знаходиться в приміщенні школи №4. Оля каже, що її школа-студія приймає участь в різних фестивалях, конкурсах. Зокрема, в Києві декілька днів тому на фестивалі українського аматорського театру вони посіли почесне 2 місце, в номінації дитячий театр. Робота акторки захоплює Олю, тому що можна подорожувати і розвиватися, як психологічно, так і професійно. Для кастигну дівчина підготувала три вірші Оксани Забужко, які вона читатиме – «А все-таки я вас любила», «І в міру того, як їх прибува», «Цей чорно-бурий дим».

Кастинги проходять в приміщенні бібліотеки-музею “Літературне Тернопілля” на вул. І. Франка.

Репортер Галина Жук

 

Автор статті: Жук Галина
Теги: