Ростислав Гарбар – музикант і художник в одній особі

Виставка картин молодого львівського художника Ростислава Гарбара під назвою «ФІКсаЦІЯ» відкрилась в галереї «Бункермуз».

Стиль його картин дещо сюрреалістичний. Але сам художник каже, що зараз в своїх роботах тяжіє до естетичного мінімалізму. Він проти будь-яких концепцій. Сюрреалізмом зацікавився в 2006 році, коли в львівському коледжі ім. І. Труша, де навчався на відділі “Дизайн інтер’єру”, мав дискусію з одногрупниками. Захоплювався Сальвадором Далі, Рене Магрітом. В березні 2018 року на одній з виставок в Нью-Йорку на екрані експонувалась фотографія його картини «Інша сторона Хреста». Картини пише не часто. Тому між створенням попередньої і наступної роботи є досить тривалий проміжок часу. Художник каже, що іноді Образи в його голові виникають абсолютно спонтанно. Вони можуть з’явитись в сновидіннях – за момент до пробудження… Ростислав Гарбар зізнається, що часто постаті на його полотнах – це він сам.

Багато часу приділяє музиці. Грає на бас-гітарі в двох львівських музичних гуртах – firejam і Sex Blender. Ростислав Гарбар каже, що з firejam грає давно. А коли відсилав на фестиваль Electric Meadow музику своєї групи для прослуховування, то з організатором фестивалю  зав’язалось знайомство. І вирішили, що хочуть разом грати якусь свою музику. Так почав зароджуватись гурт Sex Blender. Зізнається, що тут для нього музика більш психоделічна і він має більшу можливість «відірватися». Влітку Sex Blender їдуть в європейський тур з новим альбомом. Ростислав Гарбар завжди захоплювався музикою 70-тих (Pink Floyd, King Crimson, Deep Purple). А Led Zeppelin стали тими, хто найбільше вплинув на нього в створенні його музичної кар’єри. Щодо поєднання художнього і музичного напрямків в своєму житті, то зображення його картини «Чотири точки чорного» прикрашає обкладинку альбому гурту firejam. Також зробив зображення і для іншого свого музичного гурту – Sex Blender.

На відкриття виставки завітав відомий тернопільський художник Володимир Чорнобай. На думку пана Володимира, це добре, що в молодому віці в художників є можливість виставляти свої роботи на виставках в галереях, адже коли він був молодий, то такої можливості не було. Володимир Чорнобай знає маму Ростислава – Зоряну Гарбар і дядька – Володимира Стецулу. Каже, що це відомі львівські художники і що стиль картин Ростислава дещо відрізняється від їхнього. В кожного свій стиль, але всі вони – талановиті.

 

Репортер Галина Жук

 

Автор статті: Жук Галина
Теги: