В Тернополі пройшла “Ніч в музеї”

Міжнародний день музеїв у всьому світі святкують 18 травня. Це почалося ще в далекому 1977 році. В деяких музеях в цей день вхід для відвідувачів є безкоштовним. Також деякі музеї в ніч перед 18 травня проводять акцію «Ніч в музеї». Не став винятком і наш Тернопільський обласний краєзнавчий музей.

Вчора, 17 травня, о 19 годині там розпочалась «Музейна дивоніч». На всіх чотирьох поверхах музею проходили тематичні екскурсії. Всі, хто завітав в музей, мали можливість також взяти участь в майстер-класах з пов’язування хустки та намітки, вибійки по тканині, прасування домотканого полотна тощо. Проводились дорослі і дитячі пригодницькі квести «У пошуках скарбів».

Завідуюча відділом науково-просвітницької роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталя Українець на виставці представила еволюцію праски – від найдавнішої до більш сучасної. Каже, що заможніші люди могли собі дозволити купити металеві праски. Їх ставили в хаті на видному місці, на вишитій серветці, щоб той, хто зайде до хати, побачив таку розкіш.. Бідні люди в селі не могли собі дозволити купити таку праску, тому використовували качалку. Нею качали, тобто, прасували одяг. Тканина тоді була твердою, тому що була з коноплі або льону, і після такого качання вона ставала м’якішою. Для качання полотно мало бути трошки вологим.

Студентки 3 курсу факультету економіки та управління Тернопільського економічного університету Ковальська Марія і Сич Тетяна прийшли в цей музей вперше. Про цей захід їм розповіла їхня викладачка з біології і психології праці. Кажуть, що їм все подобається і все дуже цікаво. Особливо їх захопила експозиція трипільського помешкання.

Відвідувачі мали різні враження щодо заходу. Одна туристка була в неймовірному захопленні від дійства. Для неї помітним є розвиток музейної справи в Україні. Сьогодні на даному заході вона побачила, що цей музей активний, і що його працівники просто живуть своєю справою, віддаються максимально цьому дійству. А декому з відвідувачів хотілося б чогось більшого, вони були дещо розчаровані. На їхню думку, мабуть, є проблема з фінансуванням. Кажуть, що минулі роки було більше людей. Але раді, що захід проводять щороку і надіються, що в майбутньому буде більше нових, цікавих і динамічних експозицій.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Теги: