Тернополяни святкують День вишиванки

Вже протягом багатьох років в Україні в третій четвер травня прийнято святкувати День вишиванки. Ми запитали тернополян на вулиці, що вони думають про це свято?

Юрій Кулик, волонтер. У вишиванці ходить під настрій, а не лише на великі свята.

В’ячеслав Іванович Моховик свято підтримує. Але єдиний мінус, на його думку, це – мало людей у вишиванках. Можливо, це тому, що це свято припадає на будній день, а не у вихідний. Він працює робочим, тому на роботі такий одяг, як вишиванка не зміг би одягнути. А так як сьогодні релігійне свято, то має на роботі вихідний і вийшов в місто у вишиванці. Вишиванку вишила йому його теща, вона з Кам’янець-подільського району.

Дружина – Наталя Борисівна Моховик – працює вчителем-вихователем в Тернополі в школі-інтернаті для дітей із пониженим слухом. Вона щиро вдячна, що запровадили таке свято. Святкують його в їхній сім’ї щороку. Каже, що вишиванки носять також і їхні діти.

Дві тернополянки зі своїми дітьми біля драмтеатру теж поділилися своїми думками. Кажуть, що може бути для українців краще за вишиванку?.. Діти і онуки теж мають свої вишиванки. Мама однієї з цих тернополянок у вишиванках вишила для неї цю вишиванку. Каже, що на схемі були квіти для вишивання нитками, а мама дала бісер, і вийшли рожеві пишні квіти з бісеру. Також вона сама зараз вишиває вишиванку для дочки і вкладає в неї свою любов.

Світлана Галущак з творчого об’єднання «Берегиня» неприємно вражена цьогорічним святом. На її думку, дуже мало тернополян на вулицях вбрані у вишиванки. Сама Світлана сьогодні вбралася у свою нову вишиванку, вишиту в буковинських мотивах. Вона її нещодавно вишила собі сама.

Євгенія Войнарська теж представляє творче об’єднання «Берегиня». Вже сорок років, як вона переїхала сюди з Донбасу. Має тут сім’ю, дітей, онуків. В неї жоден день не проходить без вишивки.

Галина Переймибіда з «Берегині» дуже щаслива з приводу цього свята. Бо на вулицях можна побачити людей у вишиванках. Дуже приємно їй з приводу такого свята зустрітися зі своїми подругами вишивальницями.

Зараз в ці дні в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї проходить виставка ляльок-мотанок від майстринь з «Берегині». Там представлено понад 20 мотанок. Всі вони у вишиванках, які представляють різні регіони України.

Сім’я Загородних теж з Тернополя, до цього свята ставиться дуже добре. Раді, що наша держава почала пропагувати нашу українську культуру. Кажуть, що наша вишиванка пережила багато різних моментів і дійшла до нас через багато віків. Одягають вишиванки на всі великі свята, привчають до цього своїх діток.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: