У Центрі Науки Тернополя вчилися складати роботів

На подію «Arduino Day» приїхали кращі спеціалісти з робототехніки, електроніки з усіх навчальних закладів міста Тернополя, зі своїми виставками робіт на базі платформи Ардуіно. Вони зустрілися, щоб показати свої проекти, виступити з цікавими майстер-класами чи лекціями та поділитися власним досвідом.

Руслан Бабій – голова команди «Квазар-систем»:

Нашою головною темою було управління серво-приладами – це такі моторчики, які мають певний кут повороту. І що можна реалізувати з таких моторчиків. Ми реалізували два павучки. тобто робот-павучок. Один у нас є ось такий маленький, бачите, має крок? І він пересувається собі спокійно, тобто там, де є шум, він від нього втікає. Павучок, який боїться шуму, ось. І в нас є ось такий більший, сила тяги однієї ноги – 45 кілограмів. Тобто, це павук, який може транспортувати якісь тяжкі об’єкти, може піднімати щось на собі і ходити.

На заході проходять майстерки, де усі бажаючі, навіть маленькі діти, можуть за 10 хвилин зробити простий світлофор.

Юрій Лещишин – доцент кафедри комп’ютерних систем-мереж:

Є такі конструкції, які збирають за п’ятнадцять хвилин. От від п’ятнадцяти хвилин до півгодини стартові набори, вони мають, скажімо, 15 завдань, 20 завдань, в залежності від типу набору Ардуіно. От і діти, виконуючи ці завдання, отримують певні навики.

Михайло Сиротюк – співорганізатор Центру Науки Тернополя, депутат міської ради:

Є технічно складні, звичайно, речі, які потребують не тільки знання електроніки, але і програмування. Але якщо це все поєднати разом, то виходять досить цікаві речі. Фактично, ми розуміємо, що світ не стоїть на місті – іде комп’ютеризація, роботизація і процесів виробництва, і людської праці. От і ми хочемо бути флагманами в цьому процесі.

Організатори заходу хочуть донести, що наука не є щось складне, що з простих речей можна зробити щось серйозне та грандіозне.

Репортер – Оля Демчук
Камера, відеомонтаж – Богдан Демчук
«ТМЦ.ІНФО», 15 травня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.