Посольство США закликало Росію звільнити політв’язня Карпюка

У посольстві наголосили, що РФ засудила українця до 22 років ув’язнення за сфабрикованими звинуваченнями.

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні вимагає від Російської Федерації звільнити незаконно засудженого українця Миколу Карпюка. Про це Посольство США повідомляє у Twitter за матеріалами сайту http://tyzhden.ua/

“Росія затримала українського активіста Миколу Карпюка під час його візиту до Росії у 2014 році та засудила до 22 років ув’язнення за сфабрикованими звинуваченнями. Росія повинна відпустити Карпюка! “, – наголосили американські дипломати.

Нагадаємо, 20 грудня 2017 року Росія відмовила без вказування причини у передачі Україні незаконно засуджених українців Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та Олексія Чирнія.

27 січня російський адвокат Ілля Новіков повідомив, що українського політв’язня Миколу Карпюка перевезли у Володимирський централ.

У грудні минулого року Ілmя Новіков повідомляв, що Миколу Карпюка етапують з Чечні у Володимирську область Росії. Але до місця призначення Карпюк не доїхав і до сьогоднішнього дня його місцезнаходження було невідоме.

Тим часом хворий Станіслав Клих, за останніми даними, перебуває на етапі з Грозного до Челябінська.

Як повідомлялось, 26 травня міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув’язнення, а  Клиха – до 20 років.

Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу “Вікінг”, загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

Правозахисний центр “Меморіал” вважає Карпюка та Клиха політв’язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.