В’ятрович попередив Adidas про символіку СРСР

Український інститут національної пам’яті в листі до Adidas-Україна нагадав про відповідальність за поширення в країні продукції з використанням заборонених символів комуністичного тоталітарного режиму.

За матеріалами сайту https://www.slovoidilo.ua/

«Для жителів України та інших країн таким же порушенням є використання радянської символіки під якою загинули мільйони наших земляків», – говориться в зверненні глави інституту нацпам’яті Володимира В’ятровича.

Зазначається, що в разі виявлення фактів розповсюдження подібних товарів компанії Adidas на території України відомство буде звертатися до правоохоронних органів для притягнення до відповідальності винних осіб.

В інституті нацпам’яті нагадали, що в Україні діє Закон Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і заборона пропаганди їхньої символіки.

Кримінальний кодекс передбачає обмеження волі терміном до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої за публічне використання зазначеної символіки.