Про актуальні питання організації навчання іноземних студентів в Україні

IV Міжнародна конференція на тему «Актуальні питання організації навчання іноземних студентів в Україні» відбулась на початку травня в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя. Конференцію відкрили ректор університету професор Петро Ясній, проректор університету Тетяна Вітенько, директор Центру міжнародної освіти ТНТУ ім. І.Пулюя Богдан Ковалюк та другий секретар посольства Індії в Україні пан Брахата Сінг Бішт, директор Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова.

Конференція проходить раз на два роки і кожної наступної кількість учасників збільшується. Цього року були учасники з Польщі, Литви, Німеччини, Словаччини. Деякі країни мали представників не одного навчального закладу, а кількох. Українські заклади вищої освіти були представлені такими містами, як Кривий Ріг, Дніпро, Одеса, Київ, Львів, Івано-Франківськ. З тернопільських закладів на конференції брав участь Тернопільський державний медичний університет імені І. Горбачевського. Про перспективи навчання іноземних студентів в Україні розповіла в своєму виступі Олена Шаповалова. Також теми виступів стосувались адаптації, дозвілля студентів. Учасників розважили концертною програмою у виконанні іноземних студентів.

В завершальній частині конференції відбувся круглий стіл, в якому взяли участь фірми-партнери, що допомагають залучати іноземних студентів. Всі мали можливість обмінятися думками і висловити своє бачення ситуації.  «Як би там не було, каже директор Центру міжнародної освіти ТНТУ ім. І.Пулюя Богдан Ковалюк, а іноземний студент – це інвестиції. Інвестиції не лише в наш університет, це інвестиції в місто, в його інфраструктуру… Окрім оплати за навчання іноземний студент має ще такі витрати, як проживання, харчування, транспорт, дозвілля. Отже, це все інвестиції в наш місцевий бюджет. Але слід зазначити, що мова йде не про те, як університет, навчаючи іноземних студентів, може заробляти гроші. Мова йде про вироблення загально-державницьких позицій, коли ми думаємо про імідж не лише університету, а всієї країни. З поняття «кількості» ми перейшли на поняття «якості» надання їм освіти. Для того, щоб студенти навчалися в Україні і добре відгукувалися про нас у своїх країнах, потрібно, щоб вони отримали тут добру освіту і мали добру згадку про Україну. Як на загал, Україна є сприйнятлива для того, щоб іноземці навчалися в нас. Особливо західна частина України, адже багато українців із західних областей бували закордоном і знають вже про ці країни.»

Один із слухачів конференції Нартей Ернест Кваме працює у м. Аккра (столиця Гани)  у агенції, яка спеціалізується на консультуванні тих, хто бажає навчатися закордоном. Він каже, що протягом трьох днів конференції отримав багато цікавої інформації, яку зможе використати для своєї роботи вдома, в Африці. Ернест мав можливість побачити наше місто під час екскурсії, яку організували для учасників конференції. Тернопіль йому дуже сподобався. Також  він розповів про своє місто. Аккра – це велике багатомільйонне місто на березі Атлантичного океану, яке відвідує чимало туристів з Європи, Азії. Воно відділено від океану дорогою вздовж берега. Сказав, що його країна затишна, безпечна і дуже дружня до іноземних туристів.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Теги: