Які неприємності очікують на неплатників аліментів?

Близько 600 тисяч проваджень про невиплату аліментів було відкрито за минулий рік, і за останні кілька місяців було сплачено понад 1 мільярд гривень, за матеріалами сайту https://narodna-pravda.ua

Лідерами по стягненню аліментів стали Луганська, Вінницька, Івано-Франківська, Сумська і Львівська області. Київська область, можна сказати, отримала тверду «4» за п’ятибальною шкалою. Найгіршими ж у стягненні аліментів виявилися Харківська, Черкаська, Тернопільська, Херсонська, Волинська, Закарпатська та Запорізька області.

 Міністр також розповів, що методи, які вже були запроваджені (а саме заборона керувати автомобілем та виїжджати за кордон), уже зробили свою справу. І тепер боржники часто сплачують  аліменти, навіть, наперед.

Наразі Міністерство юстиції пропонує запровадити нові санкції. Відтак на борг буде нараховуватися пеня. Якщо борг існує рік, два чи три, то пеня відповідно нараховуватиметься у розмірі 20, 20 і 50 відсотків від суми заборгованості.

Також передбачається автоматичний арешт коштів і майна боржника, будуть заблоковані усі його банківські операції.

Що стосується суспільно-корисних робіт, то людина, яка від них ухилятиметься, отримає до 2 років кримінальної відповідальності.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №8247, який пропонує істотно збільшити розмір аліментів на неповнолітніх дітей. 

Додамо, що Андрій Рева, міністр соціальної політики України, заявив, що діти повинні сплачувати кошти на утримання своїх непрацездатних батьків. Чиновник переконаний, що аліменти мають стати чітко встановленою відповідальністю щодо утримання літніх батьків.