В Україні очікується аномально спекотне літо – Гідрометцентр

При цьому метеорологічне літо настало вже по всій території країни

З червня по серпень у всіх областях країни очікується спекотна погода, з перевищенням температурної норми до 2,5 градусів за матеріалами сайту http://ua.news.liga.net/ 

Про це сьогодні на засіданні комісії з питань НС повідомив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

За його словами, в Україні вже настало метеорологічне літо, тобто, стійкий перехід середньодобової температури через позначку в +15 градусів.

У червні температура повітря буде вищою за норму на 1-1,5 градуса на всій території країни. У липні очікується аналогічна ситуація, тільки на Прикарпатті це відхилення буде ще більшим – спекотніше норми на 2-2,5 градуса. У серпні найспекотніше буде в західних областях, на решті території країни – до 1,5 градусів вище норми.

За словами Кульбіди, затвердити такі прогнози Укргідрометцентру дозволяють дані Національної метеослужби США, яка щомісяця прораховує для території України прогноз.

“В даному випадку, це на все літо, на три місяці. Це температура або вище норми, або значно вище норми. Особливо це стосується центральних і південних регіонів України”, – додав він.

Кульбіда також зазначив, що і квітень в більшості областей України став найтеплішим за весь період регулярних спостережень (який налічує від 80 до 150 років), температура перевищила норму на 5-6 градусів.