Де в Тернополі можна вивчати іноземні мови безкоштовно

Пропонуємо декілька варіантів, які вважаємо гідними загальної уваги.

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека (бульвар Т. Шевченка, 15). Тут діє інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», заснований за підтримки Посольства США в Україні. Цей центр є місцем для проведення різноманітних заходів, мета яких – спілкування між українцями й іноземцями. Пропонує він і безкоштовні курси з вивчення іноземних мов. Графік змінюється щомісяця. Зараз, наприклад, по вівторках діє Клуб розмовної англійської мови через інтернет-програму Skype, де навчає колишній волонтер Корпусу Миру США Алонцо Хадкінс. Щоп’ятниці – Клуб англійської мови для початківців під керівництвом волонтерки Зоряни Юзвін. Щосуботи – розмовна англійська початкового і середнього рівня. Щонеділі  вдень – ділова англійська, а ввечері – Клуб англійської для майбутніх журналістів, який веде волонтер  Корпусу Миру Філ Квам. Повторюємо, що всі заняття є безкоштовними, однак потрібно мати читацький квиток бібліотеки. Раз на місяць там також проводиться заняття з кантрі-музики, де можна слухати пісні в цьому стилі та практикувати англійську мову.

Кожної середи в цій бібліотеці проходить Клуб розмовної німецької, модератором якого є носій мови Йорг Харнак.

 «Бункермуз» (бульвар Т. Шевченка, 1). Безкоштовний розмовний клуб англійської мови існує тут вже три роки. Два останніх його веде Антоніна Палецька, яка намагається для кожного заняття підбирати щось нове і цікаве, а також завжди дуже рада присутності носіїв мови. До речі, подібний клуб зараз відкривається і в арт-барі «Коза» (бульвар Т. Шевченка, 23). Крім того в «Козі» хочуть зробити окремий зал з англомовним меню, де обслуговування теж буде повністю англійською мовою. Розглядають і можливість створити в майбутньому ще й польський та німецький розмовні клуби.

Безкоштовні клуби розмовної англійської  діють також щовівторка в ресторації «Мамонт» (майдан Мистецтв, 3,  початок о 19-й, веде Юрій Вітяк), а щоп’ятниці –  в барі «Чикаго» (вул. Князя Острозького, 1, початок о 18-й, веде Ольга Тимчак).

Тернопільська обласна бібліотека для молоді (вул. Д. Нечая, 29) пропонує різноманітні форми вивчення англійської, польської та німецької мов. Однак бажаючим потрібно оформити річний абонемент користувача – читацький квиток, що коштує 20 гривень ( дітям до 9 років включно – 10 ). От тільки вивчення німецької з 9 лютого цього року стало платним – 300 гривень на рік за 30 занять.  Англійську мову тут можуть вивчати як дорослі, так і діти. Нещодавно зі Сполучених Штатів Америки до Тернополя приїхала волонтер Корпусу Миру Шакіта Біллі. В бібліотеці вона веде зараз  два мовних клуби. Перший (щовівторка о 17 год.) – це Клуб спілкування англійською мовою, де грають в ігри, переглядають відео, обговорюють статті. А другий (щосереди о 17 год.)  називається «Відкриваємо Америку разом». На його заняттях можна ознайомитися з історією, культурою та традиціями США.  Для маленьких тернополян віком 6-8 років щосереди проводяться годинні заняття в інтерактивній формі ( початок о 15.00). Англійська мова для початківців – щочетверга о 17 годині.

Заняття з польської для початківців у цій бібліотеці проводяться в середу (15.30), в четвер (17.30) і в неділю (12:00). Для середнього рівня – лише в неділю (13:15). Також тут періодично проводять кількатижневі мовні курси волонтери-іноземці. Зокрема, були такі з Ірландії та з Канади. 

 

Репортер Галина Жук

 

Теги: