Всі бажаючі мали змогу навчитися малювати мандалу

Йога-студія «Nitaigor» цієї неділі в клубі «Практична мудрість» провела безкоштовний майстер-клас з малювання мандали. Майстер-клас проходив в приміщенні Тернопільської Обласної Універсальної Наукової бібліотеки, що на бульварі Шевченка.

Співорганізаторами клубу є Володимир Сова, який вже багато років займається йогою і цікавиться східними науками, а також Марія Лиса, яка не так давно долучилася до його клубу. В цьому клубі Володимир читає лекції, співає і грає на гітарі під час медитацій. Марія займається в клубі дизайнерською частиною, а також готує смачні вегетаріанські страви, якими пригощають відвідувачів.

Мандала — це геометричний символ складної структури, який інтерпретується як модель Всесвіту, «карта космосу», символ безкінечності і вираження усього. Типова форма мандали — зовнішнє коло з вписаним у нього квадратом, куди поміщено внутрішнє коло (часто сегментоване), або ж представлене у формі лотосу. Зовнішнє коло виявляє Всесвіт, внутрішнє — вимір божеств, будд; іноді — навпаки. Мандала бере свій початок з часів стародавнього буддизму і індуїзму, де цей малюнок мав сакральне значення. Технічне виконання при створенні мандал не обмежене: тканина, піщані малюнки, метал, камінь, дерево; рідше — вода. Мандалу подекуди відтворюють з різнокольорових порошків для проведення ритуальної практики. На завершення ритуалу виготовлену мандалу прийнято руйнувати.

Цей малюнок малювали для того, щоб краще пізнати самих себе. В наш час, – каже Марія Лиса, – його більше використовують, як для дизайну, а також для того, щоб просто помалювати і гарно провести час. Зараз досить модною є східна культура, східні практики, дизайн зі східними мотивами. Під час майстер-класу Марія Лиса пояснювала, що для зображення мандали ми використовуємо правила композиції. Композиція – це правильне розташування рисунку на папері. Вона має бути гармонійною і такою, щоб вже нічого не можна було ні добавити, ні забрати…

Щодо сьогоднішнього майстер-класу, то це вже друге заняття. Перше заняття з малювання мандали було в арт-кафе «Бункермуз» в кінці грудня минулого року. Там були готові заготовки намальовані олівцем. І їх розмальовували фарбами. На сьогоднішньому майстер-класі вирішили зробити щось цікавіше і більш складніше. Отже, вирішили малювати мандалу не у формі кола, а використавши зображення корови – мандалу наклали на зображення корови. Як ми знаємо, в Індії корова вважається священною твариною.

Володимир Сова розповів про те, що клуб «Практична мудрість» існує в науковій  бібліотеці з листопада 2017 року. Основний напрямок – це теми, які пов’язані з йогою. Раніше це був англомовний клуб, отже, в цьому приміщенні збиралися люди, яких цікавила філософія йоги, і всі розмовляли про це англійською мовою. Потім перейшли на українську мову під час зустрічей, щоб більше відвідувачів змогли долучитись до нашого клубу.

Дехто вважає, що йога – це лише фізичні вправи. А насправді, стверджує Володимир, йога – це об’ємна наука, яка включає в себе різні сфери життя людини. А саме: здорове харчування, режим дня, загалом здоровий спосіб життя, медитація. Заняття в цьому клубі переважно складаються з трьох частин. Спочатку медитують, співаючи мантри, потім відбувається або майстер-клас або лекція, і в кінці всі пригощаються вегетаріанськими смаколиками, які власноруч готувала Марія Лиса.

До слова, 21 червня святкують Міжнародний день йоги. Володимир Сова вже четвертий рік поспіль планує провести різноманітні заходи як в бібліотеці, так і просто неба – в парку біля озера. Всіх запрошують.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

  

Теги: