Мрія студента: і світ побачити, і підзаробити

Коли подорожувати дуже хочеться, а грошей на подорожі немає, то ідеальний вихід для українського студента – «Work and travel». Ця програма дає можливість і світ  побачити, і гроші заробити, а заодно і пожити самостійним життям та безкоштовно підучити англійську.  Максимально програма триває 4 місяці, з травня по вересень, якраз коли у нас канікули. Про деталі я розпитала у менеджера напрямку «Work and travel” тернопільського представництва компанії “Studentland” Олени Пастушенко.

– Які саме вакансії пропонує «Work and travel”  українським студентам?

– Переважно обслуговуючого персоналу – приміром, офіціантів, барменів, касирів у супермаркетах. Робота пропонується в залежності від знання англійської мови. Ми співпрацюємо з тими, хто пропонує вакансії,  підбираємо потрібну роботу для учасників програми «Work and travel” та підписуємо контракти. Також існують так звані «живі ярмарки», коли студент їде у Київ та сам обирає роботу.

– Який приблизно заробіток чекає студентів? І скільки триває їх робочий день за кордоном?

– Робочий день триває 8 годин , а заробіток в середньому становитиме 10 доларів за годину.

– А скільки коштує стати учасником «Work and travel” ?

-1440 євро, але сума виплачується частинами.  Реєстрація – 40 євро. Знайдена робота – 470 євро. Підписання контракту із роботодавцем- 930 євро .

– І які при цьому потрібно мати документи?

– Перше – це документ на  підтвердження того, що особа є студентом вищого навчального закладу і навчається на денній формі. Друге -студентський квиток. Третє –  документ, що підтверджує закриття минулої сесії. І четверте – закордонний паспорт.

Ірина Ковальчик, слухачка «Школи сучасної журналістики»

Фото з Вікіпедії