В Україні створено 450 опорних шкіл

На даний момент створено 450 опорних шкіл, з яких 134 знаходяться в об’єднаних територіальних громадах. Про це міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ході конференції “Україна на шляху децентралізації освіти” в Києві в четвер, 23 листопада, передає “Прямий”.

“Ці школи мають 900 філій, з низ 263 — в об’єднаних територіальних громадах. В цих школах вчиться 1800 дітей з особливими потребами, тобто вони вже працюють на інклюзивну освіту. До цих шкіл доїжджають 723 шкільні автобуси. Найголовніше, що ці школи — не просто визначена якась школа, куди почали підвозити дітей, це школи, в які ми вкладаємо ресурси. Це — школи, де ми створюємо краще освітнє середовище для того, щоб стимулювати батьків до розуміння, що якщо ми довозимо дітей, ми не тільки хочем зекономити гроші, ми хочемо дітям дати кращу освіту. І те, що ми робимо опорні школи, в які вкладаються гроші, це демонструє батькам, що ми дбаємо про їхніх дітей”, – сказала вона.

Гриневич також нагадала, що цього року 500 млн гривень було дано як субвенція на закупівлю автобусів. І місцеві органи влади додавали свої кошти на засадах 70 на 30. 500 млн гривень — на закупівлю природничо-математичних кабінетів. 300 млн гривень тільки на потреби ОТГ. Ми вивели для ОТГ окрему субвенцію. І, звичайно, інклюзивна субвенція — понад 8 млн гривень.

 

Автор статті: Тетяна Шабанова