Тернопільщина потрапила у трійку лідерів з використання системи ProZorro

У Тернопільській обласній державній адміністрації була підписана Декларація про співпрацю усіх міст та містечок Тернопільської області з електронною системою ProZorro.Продажі. Відтепер продаж і оренда комунального майна на Тернопільщині буде здійснюватись через прозорі електронні аукціони. Підписання Декларації відбулося у присутності першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова.    ProZorro.Продажі — ефективний інструмент для всіх державних структур, що за рік став системою з продажів держактивів №1, зазначив Максима Нефьодов під час свого виступу.
«За останній рік система ProZorro.Продажі реалізувала державного майна більше ніж на 3 мільярди. І це тільки початок. Крім того, за рахунок аукціонів та конкуренції між покупцями, державні активи продаються по ринковій вартості, і це — одна з основних переваг системи», — додав Максим Нефьодов.
Приєднатися до ProZorro.Продажі зараз може будь-яке місто, область або комунальне підприємство в Україні. Поки що — за власним бажанням, а вже наступного року, так само як це було і з державними закупівлями, такі приєднання набудуть законодавчого статусу, пообіцяв Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.
«Фактично ми розробили та запустили прозорий механізм, який допомагає продавати та здавати в оренду комунальне майно вигідно, швидко та прозоро, а гроші, від таких угод йдуть до бюджетів громад. Ми вже продемонстрували успішні кейси, коли ціни на державні активи протягом аукціону зростають в рази», — зазначив керівник проектного офісу ProZorro.Продажі Олексій Соболев.
Сьогоднішня зустріч розпочинає нову сторінку у низці реформ, що уже успішно впроваджуються в Тернопільській області, зауважив Ігор Вонс, заступник голови – керівник апарату Тернопільської облдержадміністрації.
«Перш за все це стосується реформ у сфері державних закупівель. Тому сьогодні саме Тернопільщина долучається до реалізації пілотного проекту ProZorro.Продажі, підписавши Декларацію приєднання до Меморандуму щодо співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації об’єктів державної власності, майна державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, та об’єктів малої приватизації», — сказав Ігор Вонс.
Згідно з рейтингом громадської ініціативи «Громадський контроль», область потрапила у трійку лідерів з використання системи ProZorro.

Автор статті: Тетяна Шабанова