Питання будівництва каскаду ГЕС на Дністрі на сьогодні досі не знято – активісти

Питання будівництва каскаду гідроелектростанцій на Дністрі на сьогодні досі не знято, – кажуть активісти громадської ініціативи «Данастріс-Альтернатива». Найбільше їх хвилює, що під впливом ініціаторів спорудження ГЕС місцеві жителі можуть підтримати таку ідею.

Сергій Хлєбас, голова громадської ініціативи «Данастріс-Альтернатива»: «Людям скажуть: «Рєбята! Дністровські села! Ви ж живете на золоті! Гроші будете гребти лопатою!». І оті самі люди, які минуло року виступали «проти», вони легко підпишуть свій голос «за». Протидіяти цьому може тільки одне – просвітництво! Їм треба пояснити, що вони продають майбутнє своїх дітей».

Представники ініціативної групи переконані, що їхні побоювання небезпідставні і стверджують, що засмічення каньйону в сумі з будівництвом ГЕС завдадуть непоправного удару культурній спадщині та сфері зеленого туризму.

Михайло Гросуляк, представник ініціативної групи «Данастріс-Альтернатива»: «Дністер забруднюється пет-пляшками, хімією і тому подібним. А тут ще на нашу голову – отака ініціатива олігархів, щоб збудувати там каскад гідроелектростанції. Я, наприклад, на своїй шкірі переконався, що зробила гідроелектростанція в районі Новодністровська. Вона затопила прибережні території, затопила історичну і культурну цінність, Бакоту. Дійшло до підняття води аж до наших сіл».

Туристична сфера – одна з небагатьох, яка дозволяє поповнювати бюджет придністрових сіл і має можливість розвиватись. Проте наразі там не сформована належна інфраструктура – розповідає Назар Яворський.

Назар Яворський, начальник відділу туризму Тернопільської облдержадміністрації: «Я, зі своєї сторони, абсолютно підтримую ці ідеї, щоб саме зараз проводити кампанію з місцевим населенням. Ми не тільки на придністровських територіях, але й по всіх територіях проводимо бесіди з керівниками адміністрацій, з керівниками громад, намагаємось і до сільських голів. Для того, щоб розвивався туризм, потрібно відшуковувати ділянки, передавати бізнесу в оренду, у продаж, різні є методи. Для того, щоб на Дністрі формувалась туристична інфраструктура».

Репортер – Степан Гречківський, відеойзомка – Тетяна Шабанова, відеомонтаж – Антон Марчевський.
«ТМЦ.ІНФО», 8 червня 2016 року.

Теги: