У Тернополі продемонстрували, що таке мілітарі-фітнес

«Фітнес, який одного разу може врятувати життя». Саме такою фразою можна описати суть нового виду військової підготовки – мілітарі-фітнес. Іншими словами – воєнізований спорт. Заняття, як і під час традиційного фізичного тренування, проходить у спортзалі. Але в даному випадку йдеться про підтримку людини саме у бойовій формі.

У Тернополі мілітарі-фітнес презентували за ізраїльською версією ICIPS. Це – багатокомпонентна фізична підготовка з елементами психології виживання, тобто використання продуктивної агресії, контрольованого адреналінового сплеску, навчання діям в екстремальних ситуаціях. Мілітарі-фітнес дає можливість створити із себе «універсальну людину» – таку, що зможе в будь-якій ситуації відчувати себе впевнено.

Продемонстрували мілітарі-фітнес у педагогічному університеті.

Андрій Несимока, старший інструктор із мілітарі-фітнесу за версією ICIPS: «Йде чіткий аналіз, йде спеціальна психологія при роботі – як себе вести, як відчуває себе жертва, як відчуває себе нападник, що потрібно робити і чого не потрібно робити. Моделюється чимало ситуацій, які можуть допомогти людині врятувати життя».

Майстер-клас показав також колишній випускник педуніверситету Михайло Левицький. Свого часу він служив у одному зі спцпідродзілів МВС.

Михайло Левицький, інструктор із мілітарі-фітнесу за версією ICIPS: «Те, що я проходив на службі і те, що я проходив протягом цих двох тижнів у Києві, – різниця в рази. Там є робота під стресом, під навантаженням. Під час бойових дій, під час захисту своєї батьківщини не буде комфортних умов для роботи, для стрільби».

Ізраїльська версія мілітарі-фітнесу сьогодні чи не найкраще підходить для підготовки наших бійців, адже Україна має збройних конфлікт на власній території. Ізраїль у такому стані вже півстоліття. Старі методи у нас уже давно неактуальні.

Олександр Варакута, викладач факультету фізичного виховання ТНПУ ім. В. Гнатюка: «Ми стикнулися з тим, що протягом 25 років усе робилося на тому ресурсі, який був ще з часів Радянського Союзу. А зараз ми живемо у третьому тисячолітті. Є відповідні технології. Ми повинні навчитися швидко приймати рішення і реагувати на ті виклики, які є».

Мілітарі-фітнесом можна займатися практично в будь-якому фітнес-клубі чи спортивному залі, кажуть бійці.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Анатолій Віцемішин.
«ТМЦ.ІНФО», 28 травня 2016 року.

Теги: