«Гурби-Антонівці» – це не просто розваги, а школа виживання

Понад 20 квадратних кілометрів лісу, 60 годин безперервного часу і три сотні войовничо налаштованих юнаків і дівчат. На межі Тернопільської на Рівненської областей відбулась традиційна спортивно-патріотична гра «Гурби-Антонівці», яку вже вчотирнадцяте організував «Молодіжний націоналістичний конгрес».

Учасники, які змагаються за перемогу, поділились на два куреня – «вовків» та «левів». Є ще третя команда – «диверсанти», яка не претендує на звання кращого, але чинить перепони для «вовків» і «левів». Щоб можна було розрізнити, хто з якої команди, у кожного на лівій руці є пов’язка певного кольору – жовтого, червоного або синього. Ці пов’язки є мішенню команд-суперниць – її потрібно зірвати. Таким чином гравець «вмирає». Якщо це таки сталося, він може «поновитися» у таборі РВС – «Ради вищих спостерігачів». Проте для цього йому, можливо, доведеться подолати кілька кілометрів. А потім ще спробувати знайти «своїх» – кожна з команд не сидить на місці, а прочісує ліс у пошуках суперників. Нерідко, невдовзі після «поновлення», у пошуках своєї команди такий учасник стає жертвою нападу цілої зграї «ворогів».

За правилами гри, під час боротьби не можна битися.

Головна мета кожної з команд – захопити штаб суперника і зірвати його прапор.

Усі досягнення зараховуються у вигляді балів.

Витримати три доби на такій великій території – це не просто розваги, а школа виживання. Учасники весь час перебувають у лісі, а їдять і сплять де вийде.

Такі умови не те, що відлякують, а навпаки – притягують хлопців та дівчат з різних куточків України.

Іван, учасник гри з Бердичіва: «Приїжджаю сюди залюбки. Немає жодних причин, щоб сюди не приїхати. Якщо робота – береться відпустка. Це заплановано за рік, задовго».

Оксана, учасниця гри з Тернополя: «Мені запропонував мій однокласник, який раніше приймав участь у цій тереновій грі. Розказав, як тут весело, круто, як тут можна дізнатись багато чого цікавого. Мені сподобалось, зацікавило, а тому я й приїхала».

Марія, учасниця гри з Тернополя: «Чому я приїхала на «Гурби…»? Напевно, через те, що це – єдине місце, де так багато людей з різних частин країни стають твоїми друзями буквально за один момент. І ти відчуваєш певну таку ейфорію, стільки емоцій, що потім десь ще півроку живеш цими емоціями».

Іван Кішка, голова Молодіжного Націоналістичного конгресу: ««Гурби-Антонівці» ми проводимо для того, щоб молодь могла знати, що був такий бій. Це був найбільший бій УПА проти війсь НКВС. Це був бій, який проходив у цих лісах у квітня 1944 року. Тоді було 5 тисяч «упівців», проти яких було 30 тисяч «енкаведистів» – з авіацією, танками, бронепотягами».

Уже відома дата, коли стартуватимуть наступні «Гурби-Антонівці». Гра відбуватиметься з 29 квітня по 2 травня 2017 року.

Репортер, камера– Антон Марчевський, відеомонтаж– Тетяна Шабанова.
«ТМЦ.ІНФО», 18 травня 2016 року.

Теги: